Wśród zabiegów cieszących się dużym zainteresowaniem pacjentów klinik medycyny estetycznej jest microblading brwi, czyli makijaż permanentny brwi. Zdarza się, że w przypadku niesatysfakcjonujących rezultatów lub błędów pielęgnacyjnych, może dojść do potrzeby korekty makijażu.

Co należy wiedzieć o korekcie makijażu permanentnego brwi? Wyjaśniamy poniżej!

W jakich sytuacjach może być konieczna korekta makijażu?

U pacjentek, które decydują się na pierwsze wykorzystanie zabiegu microbladingu rekomenduje się wypróbowanie delikatniejszego makijażu. Dzięki temu można oswoić się ze zmianami wprowadzanymi na twarzy, a także z wyglądem, kolorystyką czy też kształtem brwi. Zastosowanie jaśniejszego i delikatniejszego pigmentu ułatwia wprowadzanie ewentualnych korekt, a nawet usunięcie makijażu permanentnego, dzięki nowoczesnym technikom laserowym. Zrobienie jaśniejszego makijażu pozwala na jego korektę, podkreślenie ostatecznego kształtu i dostosowanie efektu końcowego do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Korekta makijażu może wiązać się także z niezadowalającym efektem wykonania pierwszej usługi. Wówczas poprawa makijażu permanentnego jest sposobem na uratowanie estetyki twarzy pacjentki.

Kiedy można wykonać korektę?

Zmiany można z powodzeniem wprowadzić w ciągu pierwszych 24 godzin po zastosowaniu microbladingu. Wówczas pigment dostatecznie się nie utrwali i rozjaśnienie lub usunięcie makijażu możliwe jest za pomocą removera. Jeżeli ten czas zostanie przekroczony, to należy odczekać kilka tygodni, aż miejsce zabiegowe w stu procentach się wygoi. Szacuje się, że korekta może być wykonywana po minimum 30 dniach po pierwotnym zabiegu oraz maksymalnie do 60 dni po jego wykonaniu. Wówczas poprawki dadzą najlepsze możliwe efekty i będą najmniej bolesne dla pacjentek.

Czy korekta zawsze jest wymagana?

Decyzję o ewentualnej korekcie makijażu permanentnego brwi podejmuje pacjentka w konsultacji z linergistką. Wielokrotnie może zdarzyć się tak, że poprawki nie będą konieczne, a pierwszy zabieg microbladingu pozwoli na stworzenie idealnych brwi w zakresie ich kolorystyki, konturów i estetyki. Każdorazowo efekt końcowy powinien być dostosowany do potrzeb pacjentów oraz typu ich urody.