Skóra jest odzwierciedleniem stanu zdrowia organizmu. Należy więc odpowiednio zadbać o zdrowie, a także racjonalne odżywianie, aby skóra była w jak najlepszej kondycji. Niedobór składników mineralnych oraz witamin źle wpływa na wygląd oraz kondycję skóry, włosów i paznokci. Witaminy są to związki organiczne które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Nasz organizm nie syntezuje sam większości witamin, dlatego musimy dostarczać je z pożywienia lub gotowych preparatów.  Warto więc pamiętać o właściwie zbilansowanej diecie, bogatej w błonnik, witaminy oraz antyoksydanty. Należy również pamiętać o wystrzeganiu się używek które mają niekorzysny wpływ na stan skóry oraz odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Istnieje wiele czynników wpływających na stan naszej skóry od wewnątrz. Nadmierna nikotyna sprawia że skóra szarzenie, przez co wygląda na dużo starszą i zmęczoną.  Trądzik różowaty powoduje rumienienie się skóry oraz zaburzenia naczyniowo-ruchowe. Uszkodzona wątroba przyczynia się do powstawania naczyniaków (pajączków), czy nawet świądu. Zaś miesiączka może wywoływać zaostrzenie objawów trądziku różowatego i pospolitego. Nawet katar może spowodować zaczerwienienie, a także wypryski w okolicy nosa. Czynnikami wpływającymi na stan skóry od zewnątrz są m.in.: niska lub wysoka temperatura, nadmierne promieniowanie UV, kontakt skóry z wodą przez długi czas.

Nie mniej jednak w celu zachowania zdrowego wyglądu skóry głównym elementem są nawyki pielęgnacyjne. Jednym z najważniejszych i podstawowym krokiem każdej pielęgnacji jest odpowiednio oczszczona skóra m.in. z zanieczyszczeń. Pozostawienie całodniowego makijażu lub zanieczyszczeń osadzających się przez cały dzień sprawia, że skóra nie może swobodnie oddychać, a bakterie znajdujące się powierzchni skóry mają większą możliwość rozwoju. Bardzo istotne jest także oczyszcznie skóry z martwego naskórka. Nieżywe komórki na skórze tworzą nieprzepuszczalną osłonę dla substancji odżywczo-pielęgnacyjnych oraz doprowadzają do zatkania ujść gruczołów łojowych. Złuszczanie warstwy rogowej naskórka ułatwia wydostanie się łoju na zewnątrz oraz nie blokuje porów. Ważną rolę dla skóry stanowi także znajdujący się na powierzchni płaszcz hydrolipidowy, który odpowiedzialny jest za ochronę skóry przed wpływem czynników zewnętrznych. Utrzymuje on także kwaśne środowisko, zatrzymuje rozwój bakterii i grzybów, oraz chroni skórę przed zakażeniami. Ponadto płaszcz hydrolipidowy zabezpiecza skórę przed nadmiernym odparowaniem wody ze skóry, co spowalnia proces starzenia.

Kolejnym etapem pielęgnacji jest dostarczenie substancji odżywczych. Składniki aktywne powinny być odpowienio dobrane do naszego typu skóry oraz jej kondycji. Jeśli źle dobierzemy pielęgnację, efektem może być pogorszenie jej stanu. W tym celu najlepiej zrezygnować z codziennych rytuałów i zastanowić się czego nasza skóra potrzebuje Należy określić typ skóry, dobrać odpowiednio kosmetyki oraz ich zastosowanie. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie określić typu cery należy skorzystać z porad specjalisty w tym wykwalifikowanych kosmetologów. Warto też zapoznać się z dostępnymi zabiegami w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych.

Istnieje wiele zabiegów kosmetologicznych, dzięki czemu możemy dobrać zabieg do każdego typu skóry. Jednym z popularniejszych zabiegów wprowadzających jest zabieg Geneo. Jest to kompleksowy zabieg pielęgnacyjny, rewitalizujący oraz dotleniający skórę. Zabieg składa się z 3 etapów. W pierwszym z nich dogłęgnie oczyszczamy skórę wykorzystując wyjątkowej formuły kapsułki złuszczające. W kolejnym etapie wtłaczamy składniki aktywne w postaci żelowych baz, które dopierane są przez specjalistę do potrzeb i kondycji skóry. W ostatnim etapie wykorzystywana jest głowica RF lub ultradźwieki w zależności od potrzeb skóry. Fale radiowe mają za zadanie podgrzanie włókien kolegenowych które po kontrolowanym ogrzaniu obkurczają sie ujędniejąc skórę. Natomiast zastosowanie fal ultradźwiękowych wpływa na poprawę krążenia przez co składniki aktywne szybciej wchłaniają się, dając mocniejsze odżywienie.

Zabiegiem bankietowym dającym natychmiastowe efekty jest także infuzja tlenowa. Jest to zabieg głeboko nawilzający, odżywczy i dotleniający skórę. Polega na wprowadzeniu składników aktywnych za pomocą hiperbarycznego tlenu w głębsze warsty skóry. Mocne nawilżenie i rewitalizacja w naturalny sposób zmniejsza widoczność zmarszczek mimicznych, skóra staje się miękka, a koloryt wyrównuje się. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Jeśli nie wiemy jaki zabieg będzie dla nas inedalny warto jednak skorzystać z konsultacji kosmetologicznej, gdzie specjalista po wywiadzie i obserwacji dobierze odpowiedni zabieg i pielęgnację domową.

Zapraszamy do Kliniki Młodości Blanki Pawłowskiej mieszczącej się na ulicy Cybernetyki 4a w Warszawie.

Specjaliści dokładają wszelkich starań by każdy poczuł się wyjątkowo.