Wiele osób zmaga się z defektami skóry, bliznami po urazach, czy też problemami z łysieniem. Jednym z zabiegów redukujących widoczność defektów skórnych, a także objawów wypadania włosów jest mikropigmentacja medyczna. Wyjaśniamy, na czym ona polega oraz jakie są wskazania do jej zastosowania.
Czym jest mikropigmentacja medyczna?
Mianem tym określa się metodę makijażu permanentnego. Wśród zabiegów tego typu znajdują się m.in. mikropigmentacja medyczna ust czy też skóry głowy. Głównym zadaniem tego zabiegu jest odbudowanie wizualne poszczególnych elementów ludzkiego ciała, w tym m.in. defektów skórnych i blizn. Metoda jest także bardzo skuteczna w rekonstrukcji sutków, włosów, brwi czy też konturów ust. W związku z tym cieszy się dużą popularnością wśród świadomych pacjentek i pacjentów, a dla niektórych z nich jest jedynym skutecznym rozwiązaniem. Zastosowanie mikropigmentacji medycznej nie tylko poprawia wizualny wygląd pacjenta, ale także wpływa korzystnie na zwiększenie jego pewności siebie oraz codzienne samopoczucie. Zabieg polega na podawaniu na skórę pacjenta pigmentu, który utrzymuje się przez wiele miesięcy.
Kiedy warto z niej skorzystać?
Wskazań do zastosowania mikropigmentacji medycznej może być wiele. Na pewno warto z niej skorzystać w sytuacji, gdy chcemy zamaskować defekty skórne, blizny czy też łysienie, które wpływa negatywnie na nasz wygląd. Osoby borykające się z takimi problemami medycznymi cierpią na obniżoną samoocenę, a w skrajnych przypadkach mogą spotykać się z brakiem zrozumienia wśród innych. Do podstawowych wskazań do zastosowania mikropigmentacji medycznej należą:
- zagęszczenie brwi;
- zagęszczenie rzęs;
- rekonstrukcja konturów ust;
- rekonstrukcja rozstępów;
- kamuflaż blizn;
- kamuflaż wizualnego efektu łysienia;
- rekonstrukcja sutków.
Efekty zabiegu utrzymują się przez wiele miesięcy. W niektórych przypadkach dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów rekomenduje się zastosowanie serii 2-3 zabiegów, jednak każdorazowo jest to ustalane w sposób indywidualny przez specjalistę.