Kto nie chciałby zatrzymać procesu starzenia? Upływ czasu odciska piętno na skórze, jednak możesz zrobić coś, co go opóźni i zmniejszy widoczność oznak starzenia się skóry. Pomoże Ci w tym HIFU – nowa jakość w liftingu twarzy.

HIFU – co to za zabieg?

HIFU to skrót od angielskiej nazwy „High Intensity Focused Ultrasound”, co tłumaczy się jako „Skupiona Wiązka Fal Ultradźwiękowych o Dużym Natężeniu”. Nie jest to wcale nowy zabieg, choć jest nowością, jeśli chodzi o medycynę estetyczną i dziś zyskuje popularność jako zabieg upiększający. Uważany jest za nową jakość w liftingu twarzy.

Podczas zabiegu nie nakłuwa się skóry. Zamiast tego aplikuje się na nią specjalny żel i środek przeciwbólowy, a następnie poddaje działaniu fal ultradźwiękowych. W związku z tym nie jest potrzebny żaden wypełniacz używany w trakcie tradycyjnego liftingu.

Fale ultradźwiękowe poprzez termiczne uszkodzenie stymulują proces przebudowy skóry. Dzięki temu w znacznym stopniu poprawia się jej kondycja. Bez konieczności używania dodatkowych preparatów w postaci wypełniaczy czy stymulatorów.

Efekty zabiegu

Jakie jest działanie zabiegu HIFU? Proces regeneracji, który rozpoczyna się w skórze pod wpływem działania fal ultradźwiękowych, daje efekt w postaci zagęszczenia oraz wygładzenia skóry.

Ponadto zwiększa się jej elastyczność i napięcie, dzięki czemu oznaki starzenia się są znacznie mniej widoczne. Działanie odmładzające wynika również z tego, że zabieg HIFU zmniejsza efekt opadającej skóry i poprawia owal twarzy.

HIFU to bez wątpienia nowa jakość liftingu twarzy. Jeśli chcesz przekonać się, jak działa i czym różni się od tradycyjnego liftingu, skontaktuj się z nami. W Klinice Młodości w Warszawie otrzymasz wsparcie najlepszych specjalistów z zakresu medycyny estetycznej. Nie tylko podczas zabiegu, ale i przed oraz po jego wykonaniu.