Marzysz o smukłej talii i kobiecych krągłościach? Wypróbowałaś już różne sposoby na osiągnięcie idealnych proporcji ciała, ale efekty wciąż nie są zadowalające? Ćwiczenia nie dają żadnych efektów w najbardziej problematycznych partiach? W takim razie sprawdź, jak może pomóc Ci lipotransfer i zdobądź figurę klepsydry!

Na czym polega lipotransfer?

Jest to zabieg, który pozwala modelować sylwetkę poprzez przeszczepianie tkanki tłuszczowej w odpowiednie miejsce. Do przeszczepu używa się tkanki tłuszczowej z ciała pacjenta. Dzięki temu zwiększa się nie tylko skuteczność, ale i bezpieczeństwo zabiegu.

Jak przebiega lipotransfer? Najpierw za pomocą specjalnych kaniuli lekarz pobiera tkankę tłuszczową z miejsca, gdzie jest jej za dużo (często są to okolice brzucha, bioder, ud). Następnie z pobranej tkanki tłuszczowej zostaje przygotowany specjalny koncentrat zawierający wyłącznie pełnowartościowe komórki tłuszczowe oraz komórki macierzyste.

To właśnie ten koncentrat pełni funkcję naturalnego wypełniacza, który następnie poprzez lipotransfer umieszczany jest w miejscu docelowym (np. piersiach, pośladkach). Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie idealnych proporcji sylwetki.

Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, możesz wrócić do domu w dniu wykonania zabiegu. Na jego efekty nie trzeba długo czekać. Są widoczne niemal od razu. Przeszczepione komórki tłuszczowe szybko unaczyniają się, a tym samym zaczynają prawidłowo funkcjonować w nowym miejscu.

Jednak, aby uzyskać najlepsze efekty, zaleca się wykonanie 2-3 serii zabiegów. Należy przy tym zachować odpowiedni odstęp czasu, około 6-12 miesięcy.

Kiedy warto rozważyć wykonanie zabiegu?

Przeszczep własnych komórek tłuszczowych w wybrane miejsce może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli chcesz osiągnąć idealne proporcje ciała. Jednak to nie wszystko.

Tego typu zabieg może być również rozwiązaniem problemów z bliznami (które powstały na skutek urazu, operacji, trądziku), utrwalonych rozstępów, ubytków tkanki podskórnej czy głębokich zmarszczek.