Mezoterapia igłowa to prosty, szybki i niemal bezbolesny zabieg, który w znacznym stopniu poprawia kondycję skóry. Nic więc dziwnego, że cieszy się tak dużą popularnością. Jakie preparaty najczęściej stosuje się podczas takiego zabiegu, aby osiągnąć pożądany efekt?
Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?
Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu w skórę preparatu, którego skład dobierany jest do potrzeb skóry. Nakłucia są mało bolesne (przed zabiegiem na skórę aplikowany jest krem o działaniu znieczulającym), a sam zabieg nie trwa długo.
Już po pierwszym zabiegu zauważysz, że Twoja skóra wygląda znacznie lepiej. Możesz spodziewać się, że stanie się wyraźnie jędrna i elastyczna. Poza tym odpowiednio dobrany preparat wyrówna jej koloryt, a także zmniejszy widoczność oznak starzenia się skóry, worków i cieni pod oczami oraz blizn.
Jaki jest skład preparatów, które najczęściej stosuje się podczas mezoterapii?
Skład preparatu stosowanego podczas zabiegu dobierany jest do potrzeb Twojej skóry. Najczęściej pojawia się w nim kwas hialuronowy, który wiąże wodę w naskórku i dba o odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Ponadto wzmacnia jej naturalną barierę ochronną i wspomaga proces regeneracji.
W preparacie wykorzystywanym podczas mezoterapii igłowej często pojawiają się również antyoksydanty. Są to związki, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników (powstających m.in. w wyniku palenia papierosów, złej diety). Dzięki temu opóźniają proces starzenia się, sprawiając, że skóra wygląda młodziej. Antyoksydantami występującymi w preparatach są m.in. witamina E i C.
Poza kwasem hialuronowym, czy antyoksydantami w preparatach pojawiają się również aminokwasy (np. lizyna, glicyna, tauryna). Dzięki nim skóra po zabiegu jest odpowiednio nawilżona i odmłodzona.
Starannie dobrany skład preparatu pozwala na osiągnięcie zadowalających efektów już po pierwszym zabiegu. Dlatego, jeśli zależy Ci na poprawie kondycji skóry w szybki i niemal bezbolesny sposób, taki zabieg będzie dla Ciebie świetnym rozwiązaniem.