infuzja tlenowa

W dzisiejszych czasach piękny, nieskazitelny i młody wygląd to kwestia priorytetowa dla wielu kobiet i mężczyzn. Niestety z biegiem lat skóra traci elastyczność i promienność. Najnowocześniejsza medycyna estetyczna wynalazła jednak doskonały sposób, by walczyć z upływającym czasem i jego oznakami na ludzkiej skórze, oferując zabieg infuzji tlenowej. Sprawdź, na czym polega to rozwiązanie i kiedy warto się na nie zdecydować.

Infuzja tlenowa – najważniejsze informacje

Infuzja tlenowa to zabieg, który cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona osób, które pragną odnaleźć skuteczną metodę na poprawę swojego wyglądu. Sekretem skuteczności działania zabiegu jest wykorzystanie tlenu hiperbarycznego, a więc wtłaczanie tlenu i innych składników pod wysokim ciśnieniem. Dzięki niemu pod skórę wprowadzane są cenne składniki odżywcze – serum o właściwościach odmładzających. Zabieg pozwala na dotlenienie głębokich warstw skóry, na poziomie komórkowym. Nic więc dziwnego, że potocznie infuzja tlenowa nazywana jest zastrzykiem młodości.

Zabieg ten jestwykonywany przede wszystkim w obszarze twarzy oraz dekoltu. Istnieje jednak możliwość jego przeprowadzenia również w innych częściach ciała. Regularne stosowanie infuzji tlenowej skutecznie spowalnia proces starzenia, a pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Infuzja tlenowa jest zaliczana do grupy nieinwazyjnych zabiegów i jest całkowicie bezbolesna.

Co wchodzi w skład serum odmładzającego wykorzystywanego podczas infuzji tlenowej?

Serum odmładzające to prawdziwa dawka cennych substancji, dzięki którym skóra zostaje doskonale nawilżona, odżywiona, jak również ujędrniona. Do najważniejszych składników serum wykorzystywanego podczas infuzji tlenowej można zaliczyć:

  • kwas hialuronowy
  • antyoksydanty
  • witaminę A, C oraz E
  • wyciąg z aloesu
  • wyciąg z alg morskich
  • wyciąg z jadu węża
  • olejki jojoba

Proporcję wyżej wymienionych składników, dobierane są indywidualnie, analizując potrzeby danego pacjenta.

Dla kogo dedykowana jest infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa jest zabiegiem, który dedykowany jest dla szerokiej grupy osób. Przede wszystkim wpływa ona niezwykle korzystnie na estetykę ciała. Zastosowane serum odmładzające sprawia, że możliwe jest pozbyć się zmarszczek, dlatego zabieg sprawdzi się w przypadku osób dojrzałych, u których pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Co więcej, jedną z najbardziej uporczywych przypadłość wielu osób jest zwiotczenie skóry, a dzięki infuzji tlenowej staje się ona elastyczna i doskonale ujędrniona. Dostarczone witaminy, minerały i inne składniki odżywcze przywracają skórze blask i promienność. Skutecznie zniwelują przebarwienia, plamy pigmentacyjne oraz wszelkiego rodzaju zaczerwienienia.

Infuzja tlenowa to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemem oparzeń ciała, ran oraz blizn. Zabieg przyspiesza proces gojenia, jak również przyczynia się do zmniejszenia powstałych obrzęków. Sprawdzi się również u osób, które pragną zapewnić swojej skórze witalność i odporność na różnego rodzaju szkodliwe czynniki zewnętrzne. Infuzja tlenowa może pomóc również w walce z trądzikiem, ponieważ wspiera odbudowę komórek i poprawia krążenie. Działanie to może również zniwelować blizny potrądzikowe.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu infuzji tlenowej 

Infuzja tlenowa to alternatywny zabieg dla wykorzystywania toksyny botulinowej bądź mezoterapii. Istnieją jednak pewne przeciwskazania, które niwelują możliwość wykonania zabiegu. Przede wszystkim zabieg nie będzie mógł być przeprowadzony w przypadku infekcji wirusowych, bakteryjnych oraz grzybiczych. Stany zapalne, takie jak czynna opryszczka, również uniemożliwią przeprowadzenie infuzji. Przeciwwskazaniem są również alergie na składniki, które występują w podawanym serum odmładzającym. Aby zniwelować ryzyko, przed zabiegiem przeprowadzana jest dokładna konsultacja, podczas której omawiany jest stan zdrowia pacjenta, jego ewentualne choroby, a także przyjmowane leki.

Infuzja tlenowa w Warszawie

Jeśli szukasz możliwości przeprowadzenia infuzji tlenowej w Warszawie, odwiedź Klinikę Młodości. Przeprowadzany przez nas zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny, a efekty zauważysz już po pierwszej wizycie. Może być on jednorazowy np. przed ważnym wyjściem lub wykonany w całej serii, co pozwoli na uzyskanie trwalszych efektów.