W renomowanych klinikach medycyny estetycznej można znaleźć zabiegi, które wykorzystują stymulatory tkankowe oraz koktajle do mezoterapii. Warto poznać różnice między nimi pod względem składu chemicznego, a także specyfiki działania i aplikacji zabiegu. Zarówno mezoterapia, jak i zabiegi ze stymulatorami tkankowymi cieszą się w ostatnich miesiącach dużą popularnością wśród świadomych pacjentek. Czym one się różnią?

Czym są koktajle do mezoterapii?

Zabieg mezoterapii igłowej pozwala na pobudzenie samoregeneracji skóry, a także jej odżywienie. Szybko przekłada się to na redukcję efektów starzenia, a także poprawę wyglądu pacjentki. Zabieg stosowany jest najczęściej na twarz, ale nie tylko. Podczas mezoterapii pod skórę pacjentki za pomocą igiełek mogą być podawane koktajle regeneracyjne. Czym one są?

Koktajle do mezoterapii to produkty, w których uwzględniono określone środki regenerujące. Mogą różnić się składem w zależności od tego, jaki efekt końcowy chce się uzyskać. Koktajle na cellulit opierają się na fosfatydycholinie, która pomaga rozbijać tkankę tłuszczową i wzmacnia skórę organizmu. Alternatywą pozostają koktajle odmładzające, które są bogate w witaminy, magnez, minerały, kwas hialuronowy czy arganinę. Z jednej strony stymulują produkcję kolagenu przez skórę, a z drugiej redukują negatywne skutki rozpoczętego procesu starzenia. Podsumowując, koktajle do mezoterapii to mieszanki witamin i innych substancji odżywczych.

Stymulatory tkankowe w medycynie estetycznej – co to?

Nieco inną specyfikę mają stymulatory tkankowe. To substancje, które wykorzystywane są w zabiegach medycyny estetycznej, a ich głównym zadaniem jest odbudowa struktury tkanek, a także zahamowanie procesu starzenia się skóry pacjentki. Biostymulatory są naturalne, dzięki czemu są bardzo dobrze przyswajane przez organizm pacjentki i gwarantują natychmiastowe działanie. Celem zabiegu jest wywołanie tzw. kontrolowanego stanu zapalnego, który doprowadzi do poprawy kolorytu i wyglądu skóry, a także odwróci wiele procesów jej starzenia się. Stymulatory tkankowe od koktajli do mezoterapii różnią się składem chemicznym oraz typem użytych w nich substancji