Jeśli odczułaś, że ostatnio twoje włosy wypadają ci zdecydowanie bardziej niż wcześniej – nie czekaj tylko od razu umów się na konsultacje do naszego trychologa. Ignorowanie tego problemu może się skończyć wieloletnią i kosztowną terapią. Im szybciej zareagujesz tym szybciej pozbędziesz się problemu.
Kim jest trycholog?
Trycholog to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z włosami lub skórą głowy np. łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca. Jego zadaniem jest ustalenie przyczyn wypadających włosów oraz dobranie odpowiedniego, indywidualnego, sposobu pielęgnacji włosów. Trycholog nie musi być lekarzem.
Kiedy należy zgłosić się do trychologa
Stan naszych włosów do dokładne odzwierciedlenie naszego stanu zdrowia. Przeciętny człowiek każdego dnia traci ok. 150 włosów i jest to całkowicie normalne. Problemy zaczynają się wtedy, gdy włosy wypadają zdecydowanie częściej. Do trychologa powinniśmy się zgłosić, gdy nasz problem to:
- nadmierne wypadanie włosów
- brak porostu włosów (szczególnie łatwo to zauważyć przy włosach farbowanych)
- łysienie
- swędząca skóra głowy
- łojotokowe zapalenie skóry
- łuszczyca
- wrażliwa skóra głowy
- zniszczone włosy
- łupież.
Jak wygląda pierwsza wizyta u trychologa?
Pierwsza wizyta to zawsze konsultacja, w której głównym elementem jest obszerny wywiad z pacjentem. W rozmowie padnie pytanie o dokładne dolegliwości, przyjmowane leki, przebyte choroby i sposoby pielęgnacji włosów. Następnie trycholog dokona oceny stanu twoich włosów i skóry głowy w kilku etapach:
Etap I
Sprawdzenie napięcia skóry oraz skali ewentualnych przerzedzeń,
Etap II
Wykonanie testu pociągania
Etap III
Analiza skóry głowy przy użyciu mikrokamery z 40-krotnym zbliżeniem
Czego dowiesz się po takim badaniu
- jaki masz typ skóry
- czy odrastają ci nowe włosy
- ile włosów wyrasta z nowego mieszka, czy mieszki są aktywne
- jak bardzo zanieczyszczona jest skóra twojej głowy.
Na podstawie wszystkich informacji trycholog rozpisze odpowiednią dla ciebie terapię i wskaże produkty pielęgnacyjne wspomagające leczenie i dostosowane do twoich potrzeb.
Uwaga!
Nadmierne wypadanie włosów może być też efektem wielu chorób takich jak: celakia (nietolerancja na gluten), niedoczynność tarczycy, grzybica, łuszczyca.
Zabiegi poprawiające porost włosów w Klinice Młodości Blanki Pawłowskiej:
Mezoterapia igłowa
Technika ta polega na podskórnym wstrzykiwaniu odpowiednich preparatów farmakologicznych. Iniekcja następuje bezpośrednio w miejsca korygowane – twarz, dekolt, ramiona, brzuch, uda, pośladki, łydki.
Wstrzykiwane preparaty stymulują produkcję elastyny i kolagenu, dzięki czemu skóra głowy natychmiast staje się jędrna i odpowiednio nawilżona.
Osocze bogatopłytkowe
To autologiczny preparat osocza, który jest pobierany z własnej krwi. Płytki krwi zawarte w osoczu wydzielają czynniki wzrostu komórek skóry i tym samym stymulują naturalną zdolność do ich regeneracji. Tkanki ulegają naprawie, powstają nowe naczynia krwionośne, następuje produkcja kolagenu. W ten sposób znacznie poprawia się też ukrwienie skóry głowy, co znacznie zagęszcza włosy. Metoda ta jest zalecana przez lekarzy.
Infuzja tlenowa
Bezpośrednio do skóry dostarczane są skoncentrowane aktywne składniki za pomocą tlenu pod ciśnieniem. Czysty tlen zapewnia skórze promienisty, świeży wygląd, a witaminy i kwas hialuronowy powodują, że skóra staje się odpowiednio nawilżona i wygładzona. Metoda ta jest całkowicie nieinwazyjna. Efekt? Regeneracja oraz zwiększenie siły i wzrostu włosa.
Karboksyterapia
Karboksyterapia to terapia dwutlenkiem węgla. Bezpieczną dawkę CO2 wstrzykuje się śródskórnie lub podskórnie przy użyciu innowacyjnego urządzenia. Dzięki temu krew przepływa szybciej, a komórki się regenerują. Produkcja kolagenu zostaje wzmożona, powstają nowe naczynia krwionośne, a skóra zostaje silnie zregenerowana. Zabieg ten przynosi niesamowite rezultaty w zahamowaniu i odwróceniu procesu wypadania włosów.