Trądzik jest jednym z najczęściej występujących problemów dermatologicznych, szczególnie wśród grupy osób dorastających. Nieprawidłowa praca gruczołów łojowych wraz z rozregulowaną gospodarką hormonalną, wzmożonym stresem oraz złą dietą mogą skutkować pojawieniem się niepożądanych zmian skórnych. Leczenie trądziku jest niejednokrotnie procesem żmudnym, wieloetapowym, wymaga pomocy lekarza dermatologa i specjalistycznie dobranych kosmetyków.

Problemy cery trądzikowej

Trądzik charakteryzuje się występowaniem na powierzchni skóry widocznie rozszerzonych porów. Cera trądzikowa zwykle ma słabe ukrwienie, szarożółty koloryt, wypryski, grudki i zaskórniki. Z uwagi na intensywnie wydzielane sebum często pojawia się efekt błyszczenia. Warto pamiętać, że ten rodzaj cery z racji na utrzymujące się stany zapalne jest wyjątkowo narażony na powstawanie zakażeń bakteryjnych. Leczenie trądziku powinno odbywać się w sposób holistyczny, który polega na doborze odpowiedniej, zbilansowanej diety, ewentualnej konsultacji dermatologicznej i ustaleniu planu pielęgnacyjnego z wykorzystaniem dedykowanych cerze trądzikowej kosmetyków.

Prawidłowa pielęgnacja cery trądzikowej

Prawidłowa pielęgnacja tego rodzaju cery polega na systematycznym oczyszczaniu. Dzięki tej praktyce można pozbyć się nagromadzonego łoju, potu i kurzu, na które skóra mogłaby zareagować pojawieniem się podrażnień lub powstaniem stanów zapalnych. Do oczyszczania warto używać preparatów, które mają działanie łagodzące. Kolejnym etapem zrównoważonej pielęgnacji jest zastosowanie antybakteryjnego toniku, który przywraca prawidłowe pH skórze i nawilżenie jej kosmetykami na bazie wody. By złuszczać martwe komórki naskórka warto cyklicznie korzystać z dedykowanych skórze trądzikowej peelingów, takich jak Skinn Recovery Inno EXFO.

Zabieg Skinn Recovery Inno EXFO

Zabieg Skinn Recovery Inno EXFO to innowacyjne działanie i wsparcie w walce ze zmianami trądzikowymi. Ten wyjątkowy peeling posiada właściwości regeneracyjne, co jest niezwykle potrzebne w leczeniu trądziku. Skinn Recovery Inno EXFO bazuje na działaniu kwasów i retinolu. Peeling ten dedykowany jest wszystkim tym, u których występuje trądzik pospolity, zapalenie mieszków włosowych i łojotokowe zapalenie skóry. Peeling zapobiega występowaniu zaskórników oraz domyka rozszerzone pory. Po wykorzystaniu Skinn Recovery Inno EXFO dochodzi również do regulacji wytwarzania sebum, dzięki czemu znika efekt błyszczenia się skóry. Ponadto zabieg zapewnia zintensyfikowanie procesów odnowy komórkowej. Cera staje się wyraźnie bardziej elastyczna, gładsza, o promiennym kolorycie ze zniwelowanymi przebarwieniami.

Ta kuracja jest zdecydowanie łatwa do przeprowadzenia, nie należy do zabiegów inwazyjnych i nie jest bolesna, co stanowi jej ogromny atut. Stanowi doskonałe uzupełnienie leczenia trądziku i pomaga poprawić wygląd cery, na której często goszczą zaskórniki i wypryski.