Co możesz zrobić, aby opóźnić proces starzenia i cieszyć się młodym wyglądem pomimo upływu lat? Odpowiedzią na to pytanie jest nie tylko właściwa pielęgnacja twarzy czy zdrowa dieta. Warto skorzystać z medycyny estetycznej – nowoczesne technologie i preparaty pozwalają na osiągnięcie naturalnych efektów odmłodzenia bez ingerencji chirurgicznej. Coraz większą popularnością cieszy się tzw. wampirzy lifting. Sprawdź, jak wygląda taki zabieg i jakich efektów możesz się po nim spodziewać.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Wampirzy lifting polega na wstrzykiwaniu w skórę osocza bogatopłytkowego. To preparat, który pozyskuje się z krwi pacjenta poprzez jej odwirowanie, podczas którego dochodzi do oddzielenia erytrocytów oraz leukocytów od osocza z płytkami krwi. Określenie „bogatopłytkowe” odnosi się do tego, że stężenie płytek krwi jest w nim większe w porównaniu do fizjologicznego osocza.

W związku z tym, że preparat wykorzystywany do zabiegu pozyskuje się z krwi pacjenta, jest on w pełni naturalny. A to minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej czy podrażnień.

A jak wygląda sam zabieg? Osocze bogatopłytkowe podawane jest techniką mezoterapii. Może być wstrzykiwane w skórę liniowo, wzdłuż konkretnej zmarszczki lub fałdy. Przed wstrzyknięciem preparatu, na skórę aplikuje się specjalny krem, który działa znieczulająco.

Lifting wampirzy – cena i efekty zabiegu

Preparat wstrzykiwany w skórę podczas zabiegu poprawia jej ukrwienie i stymuluje przebudowę włókien kolagenowych. Ma to pozytywny wpływ na napięcie, elastyczność i koloryt skóry. Pierwsze efekty wampirzego liftingu w postaci młodej i promiennej skóry możesz zaobserwować już po 2 tygodniach i cieszyć się nimi nawet przez kilkanaście miesięcy.

Cena liftingu wampirzego różni się w zależności od tego, jaki obszar ciała poddawany jest zabiegowi. W przypadku twarzy jest to 750 zł, a gdy zależy Ci na poprawie kondycji nie tylko skóry twarzy, ale i szyi oraz dekoltu, musisz liczyć się z większym kosztem rzędu 1400 zł.