Wbrew pozorom nadmierne gromadzenie się tłuszczu w dolnej części brzucha to dość powszechna przypadłość, z którą bardzo trudno walczyć stosując dietę i ćwiczenia. Z pomocą przychodzi nam wtedy medycyna estetyczna i skuteczny zabieg liposukcji.

Czym jest liposukcja?

Liposukcja to fachowa nazwa zabiegu odsysania tkanki tłuszczowej, która może być stosowana na różne partie ciała. Bardzo często wybierana jest jako wsparcie w walce z oponką na brzuchu, gdy tradycyjne metody nie zdają egzaminu lub chce jak najszybciej poprawić estetykę swojego wyglądu i wymodelować ciało. Zabieg polega na wprowadzeniu do organizmu tzw. roztworu Kleina, który odpowiada za rozpuszczenie tkanki tłuszczowej i ma działanie znieczulające.

Roztwór podaje się za pomocą kaniuli. Odpowiada ona także za usuwanie rozpuszczonej tkanki tłuszczowej pod wpływem wytworzonego strzykawką podciśnienia. Dzięki temu zabiegowi można w znacznym stopniu zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej gromadzącej się w dolnej partii brzucha i pozbyć się tzw. oponki. Zabieg z powodzeniem może być stosowany również na inne partie ciała, w tym m.in. uda.

Czy efekt liposukcji jest widoczny od razu?

Liposukcja to zabieg inwazyjny, którego efekt widać dopiero po kilku dniach. Po przeprowadzeniu zabiegu widoczny jest obrzęk tkanek, dlatego obwód miejsca zabiegowego wydaje się powiększony. Rekonwalescencja pacjenta trwa zazwyczaj około 3-4 tygodni i po tym czasie powinny być oceniane efekty zabiegu. Obrzęk wówczas schodzi i pacjenci mogą cieszyć się wymodelowaną sylwetką, która pozbawiona jest mało estetycznej oponki.

Zabieg liposukcji daje trwały efekt, który warto wspierać zdrową dietą, aktywnością fizyczną i serią zabiegów endermologii. Istnieją przeciwwskazania do stosowania liposukcji, w tym m.in.: cukrzyca, choroby serca, choroby układu krążenia, skazy naczyniowe, zaburzenia krzepnięcia krwi. Przed zabiegiem rekomenduje się konsultację medyczną.