Jedną z nowości kosmetycznych są stymulatory tkankowe. Zabiegi z ich wykorzystaniem można znaleźć w ofercie renomowanych klinik medycyny estetycznej oraz gabinetów kosmetycznych. Z powodzeniem stosowane są w celu zahamowania procesów starzenia skóry i dają satysfakcjonujące efekty. Można wykorzystywać je między innymi w trakcie zabiegów przeprowadzanych na okolice oczu. Warto sprawdzić, jakim działaniem się charakteryzują.

Jak działają stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to grupa biostymulatorów wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Obecnie wyróżnia się wiele rodzajów tych preparatów, które można stosować w zależności od potrzeb pacjentki i miejsca zabiegowego. W trakcie podania na okolice oczu pobudzane zostają fibroblasty, dzięki czemu tkanka sama zaczyna produkować zwiększone ilości substancji budulcowych i odżywczych. Taka stymulacja działa bardzo korzystnie na strukturę skóry, wpływając na jej gęstość, napięcie i elastyczność. Co ważne, zastosowanie stymulatorów tkankowych pozwala na poprawę wyglądu bez ingerencji wypełniaczy i efektu sztuczności. Dodatkowo stymulatory działają na poziomie naczyniowym – poprawiają krążenie krwi w tkance, co pozwala na redukcję opuchlizny i cieni pod oczami.

Ogromnym atutem stymulatorów tkankowych jest bezpieczeństwo ich użytkowania. Powstają z wyizolowania fragmentów kwasów RNA i DNA, są to więc substancje naturalnego pochodzenia, co pozwala na minimalizację ryzyka pojawienia się reakcji alergicznych. Po zastosowaniu stymulatorów tkankowych można zaobserwować widoczne zmiany w stymulacji podziału komórek macierzystych. Ich naturalna aktywność spada wraz z wiekiem, dlatego tego typu zabiegi odmładzające są bardzo skuteczne. Dodatkowo stymulatory mają zdolność do zwalczania wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie, a także pozwalają na wiązanie wody, co pozwala na utrzymanie stałego poziomu nawilżenia.

Jakich efektów można spodziewać się po ich zastosowaniu?

Po zastosowaniu stymulatorów tkanek na skórę w okolicach oczu bardzo szybko można zaobserwować pierwsze efekty. Przede wszystkim dotyczą one poprawy jędrności i jakości skóry, a także jej elastyczności. Ponadto wyrównuje się jej koloryt oraz minimalizowane są widoczne zmarszczki mimiczne w okolicach oczu, co wpływa korzystnie na estetykę twarzy i nadaje jej młodzieńczego wyglądu. Efektem jest także wymodelowanie opadającej powieki i zatrzymanie procesów starzenia. Choć zabiegi ze stymulatorami tkankowymi to nowość w gabinetach medycyny estetycznej, to już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem wśród świadomych klientek.