Mikropigmentacja medyczna to zabieg dedykowany głównie osobom, których ciało zmieniło się w wyniku chorób czy operacji. Dowiedz się, na czym polega i w jakich sytuacjach warto się na niego zdecydować.
Co to jest mikropigmentacja medyczna?
Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się makijaż permanentny, który nanieść można na usta, oczy i brwi, zyskując wygodę i pięknie podkreśloną twarz na długo. Mikropigmentację medyczną można porównać do makijażu permanentnego.
Jednak w przypadku mikropigmentacji wykorzystuje się pimenty o dużej mocy krycia. Poza tym nie bez powodu występuje tu określenie „medyczna”. To zabieg, który pomaga poprawić wygląd wybranych obszarów ciała, które zmieniły się pod wpływem choroby, wypadku czy operacji.
Jak przebiega taki zabieg? Skóra nakłuwana jest specjalnymi igłami. Za ich pomocą wprowadzany jest barwnik lub mieszanka barwników. Czas trwania zabiegu zależy od różnych czynników (m.in. od tego, czy jest to mikropigmentacja medyczna ust czy większego obszaru ciała). Z reguły trwa od 1 do 6 godzin.
W jakich sytuacjach warto zdecydować się na taki zabieg?
Czy jest to zabieg dla Ciebie? Warto rozważyć jego wykonanie, jeśli:
- chcesz zmniejszyć widoczność blizn lub plam na skórze;
- Twoje włosy nadmiernie wypadają (np. z powodu tego, że jesteś po chemioterapii, cierpisz na łysienie plackowate lub androgenowe) i chcesz wizualnie odtworzyć włosy;
- jesteś po operacji na rozszczep wargi i pragniesz poprawić kształt ust;
- masz rzadkie brwi i chcesz je zagęścić;
- zależy Ci na odtworzeniu brodawki sutkowej (zabieg mikropigmentacji przywraca brodawkom odpowiedni kształt i kolor, który utraciły np. w wyniku operacji piersi);
Zabieg ten możesz wykonać także, jeśli wcześniej zdecydowałaś się na makijaż permanentny, ale nie jesteś zadowolona z efektu.
Czy są jakieś przeciwwskazania do jego wykonania? Nie jest on polecany m.in. w przypadku aktywnej choroby nowotworowej, łuszczycy, infekcji wirusowych i bakteryjnych, skłonności do powstawania bliznowców.