Zabieg HIFU to jedna z nowości wśród usług klinik medycyny estetycznej. Stanowi nieinwazyjny sposób na ujędrnienie i odmłodzenie skóry twarzy i nie tylko, który stale zyskuje na popularności. Wśród pacjentek nie brakuje pytań dotyczących tej innowacyjnej technologii, dlatego poniżej zebraliśmy odpowiedzi na najbardziej nurtujące kwestie.

Na czym polega zabieg HIFU?

Metoda HIFU polega na zastosowaniu wiązki fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu, która skierowana jest w określone miejsce zabiegowe na ciele pacjenta. W efekcie pod warstwą skóry dochodzi do mikropoparzeń, które natychmiast są regenerowane. Dzięki temu wzrasta zagęszczenie skóry, co wyraźnie ją wygładza. Ponadto zabieg ten bardzo korzystnie wpływa na wzrost elastyczności naskórka oraz wypełnienie zmarszczek. Co ważne, przed uruchomieniem wiązki fal, miejsce zabiegowe pokrywane jest środkiem przeciwbólowym i specjalnym żelem. To nieinwazyjna metoda, w której nie dochodzi do nakłuć charakterystycznych dla klasycznego liftingu twarzy i ciała.

Na jakie części ciała można stosować zabiegi HIFU?

Technologia HIFU jest bardzo uniwersalna, dlatego z powodzeniem można stosować ją na różne części ciała pacjenta. Najczęściej wybierana jest twarz oraz okolice szyi. Ponadto metoda HIFU może być wykorzystywana podczas zabiegów na klatkę piersiową, ramiona, brzuch, łydki, plecy, uda, kostki oraz boczną część brzucha popularnie nazywaną boczkami.

Jakie są wskazania do zastosowania zabiegu?

Specjaliści wśród wskazań do zastosowania zabiegu HIFU wymieniają między innymi problemy z wiotką skórą ciała w różnych jego częściach, drugim podbródkiem, utratą jędrności skóry, nadmiarem skóry po procesie odchudzania i utraty wagi czy zmarszczkami. Najczęściej metoda HIFU wykorzystywana jest podczas liftingu skóry twarzy i szyi, redukcji zmarszczek, a także ujędrniania ciała.

Jakie są przeciwwskazania do zastosowania zabiegu?

Zabieg HIFU nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią, osób, które borykają się z aktywną chorobą nowotworową, mają wirusa opryszczki lub infekcję bakteryjną i wirusową w obszarze zabiegowym. Metody nie stosuje się również u osób z implantami metalowymi lub elektronicznymi, a także z łuszczycą i stanami zapalnymi w miejscach zabiegowych.