W dbaniu o piękny wygląd skóry pomagają nie tylko kosmetyki. Zmniejszenie widoczności zmarszczek, a także przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia, jędrności i elastyczności – to tylko niektóre efekty, które można osiągnąć również, dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Często pojawia się pytanie, czy ich wykonywanie jest bezpieczne w czasie ciąży?

Zabiegi medycyny estetycznej, które możesz wykonywać również w trakcie ciąży

Do tej pory regularnie dbałaś o piękny i młody wygląd skóry, więc nie wyobrażasz sobie kilkumiesięcznej przerwy w wykonywaniu zabiegów medycyny estetycznej? Nie musisz wcale jej robić! Nawet będąc w ciąży, możesz dbać o swoją skórę, zwłaszcza, że w tym czasie cera ma skłonność do powstawania przebarwień, opuchlizny czy wyprysków. Ważne, żebyś wybrała te zabiegi, które są bezpieczne. Możesz zdecydować się na peelingi oczyszczające, zabiegi nawilżające, ujędrniające czy rozświetlające wykonywane z wykorzystaniem preparatów bazujących na naturalnych składnikach. Jednym z ciekawszych zabiegów medycyny estetycznej, które są bezpieczne dla ciężarnych, jest infuzja tlenowa.

Infuzja tlenowa w ciąży

To nieinwazyjny zabieg, dzięki któremu Twoja skóra będzie wyglądać młodziej. Na czym polega? Podczas infuzji tlenowej skoncentrowane składniki aktywne są wprowadzane w skórę za pomocą tlenu pod ciśnieniem.

Efekty w postaci zmniejszenia widoczności drobnych zmarszczek, lepszego nawilżenia skóry, poprawy kolorytu cery, rozjaśnienia przebarwień czy złagodzenia stanów zapalnych zauważysz już po pierwszym zabiegu, ale dla trwalszych efektów zaleca się, aby poddać się serii zabiegów.

Infuzja tlenowa w ciąży jest bezpieczna. Co więcej, jest to zabieg bezinwazyjny i bezbolesny, który daje szybkie efekty. Dlatego, jeśli chcesz zadbać o siebie w czasie ciąży, będzie świetnym wyborem.

Z jakimi zabiegami warto się wstrzymać?

Są też zabiegi, z którymi niestety będziesz musiała się wstrzymać. Lepiej poczekać z Dermapenem w ciąży. Zostaw sobie na później również nici liftingujące PDO, a także te zabiegi, w których wykorzystuje się toksynę botulinową, fale radiowe czy laser.

Decydując się na wykonanie zabiegu w naszej klinice, oddajesz się w ręce najlepszych specjalistów. W razie pytań rozwieją oni wszystkie wątpliwości co do możliwości wykonania poszczególnych zabiegów w ciąży.