W walce z pomarańczową skórką najważniejsza jest systematyczność. Powinnaś zadziałać kompleksowo – wprowadź zmiany w diecie, więcej ćwicz i korzystaj z masaży. Najlepsze i najszybsze efekty przyniosą jednak zabiegi kosmetyczne.

Poznaj wroga

Cellulit to choroba tkanki tłuszczowej polegająca na zmianach obrzękowo-włóknisto-stwardnieniowych tkanki podskórnej. Przyczyny powstawania cellulitu nie są dostatecznie poznane. W nauce pojawia się kilka hipotez m.in. ta mówiąca o tym, że przyczyną jego powstawania jest zaburzona gospodarka hormonalna czy problemy z krążeniem. U mężczyzn cellulit występuje tylko w stanach patologicznych.

Na rynku jest dostępny cały szereg preparatów, które działają antycellulitowo.  Należy jednak pamiętać, że w przypadku dużych zmian, mogą one nie poradzić sobie z upiorną pomarańczową skórką. Jeśli od lat zmagasz się z tym problemem, najlepiej będzie jeśli teraz zadziałasz ostrzej np. dzięki zdobyczom medycyny estetycznej. W Klinice Młodości Blanki Pawłowskiej oferujemy cały szereg zabiegów, które umożliwią ci skuteczną walkę z cellulitem.

Zabiegi antycellulitowe – EliteShape

To absolutna nowość na rynku kosmetologicznym. Jest to połączenie podciśnienia z laserem biostymulującym oraz falą radiową emitowaną przez samobieżne rolki. To połączenie daje możliwość działania głębokim gorącem od 5 do nawet 15 mm w głąb skóry. Zabieg ten zwiększa metabolizm, zmniejsza rozmiary komórek tłuszczowych oraz przyspiesza krążenie krwi. To sprzyja łatwiejszemu wchłanianiu preparatów z substancjami aktywnymi, a także pomaga pozbyć się z organizmu produktów ubocznych przemiany materii. Zabieg ten nie tylko pomaga rozprawić się z cellulitem, ale także ze zwiotczałą skórą, rozstępami, a nawet cieniami pod oczami.

Lipoliza

To zabieg polegający na podawaniu substancji lipolitycznej, czyli takiej która rozpuszcza tkankę tłuszczową, w zmienione okolice. Najczęściej są to: brzuch, boczki i uda. Substancja lipolityczna stosowana w zabiegu lipolizy rozpuszcza komórki tłuszczowe i zawarty w nich tłuszcz, który uwalnia się do układu limfatycznego i jest usuwany z organizmu.

Medshape 360

To połączenie czterech najnowszych technologii tj. lasera biostymulującego IR, RF fal radiowych, masażu podciśnieniowego i mechanicznego. Razem są w stanie skutecznie rozprawić się z pomarańczową skórką. Pierwsze efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Dzięki Medshape możemy też zmniejszyć obwody naszego ciała nawet o kilka centymetrów.

Karboksyteriapa

Terapia „cudownym gazem”, czyli zabieg polegający na wprowadzaniu pod skórę dwutlenku węgla, wykorzystywany jest już od kilkudziesięciu lat i nadal niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. Karboksyterapia stymuluje wzrost i powstawanie nowych naczyń krwionośnych, mikrokrążenie ulega poprawie, a skóra szybko się regeneruje, dzięki czemu wygląd ulega widocznej poprawie.

HIFU – lifting bez skalpela

Technologia HIFU to bezpieczna fala akustyczna, czyli ultradźwięk. Dzięki niemu w tkance powstaje tarcie, czego efektem jest kontrolowane poparzenie lub przegrzanie. Takie punktowe poparzenia stymulują skracanie się włókien kolagenu i regenerację tkanek, dzięki czemu tkanka jest wyraźnie „zagęszczona”, a skóra ujędrniona. Organizm w reakcji obronnej stymulowany jest do naturalnego procesu regeneracji, odbudowy i gojenia struktury skóry. Zabieg ten może być stosowany na twarz (wtedy pomaga pozbyć się tzw. chomiczków), ale z powodzeniem rozprawi się też z np. z cellulitem na udach, pośladkach, czy boczkach.

Trening

Aby spotęgować efekty zabiegów – ćwicz. Regularne treningi przyspieszają krążenie krwi, dzięki czemu organizm szybciej pozbywa się toksyn zalegających w tkankach. Oprócz tego przyspieszają metabolizm i przyczyniają się w ten sposób do redukcji tłuszczu. Jeśli chcesz jak najszybciej zobaczyć rezultaty musisz ćwiczyć przynajmniej trzy razy w tygodniu po 45 min. Może to być bieganie, pływanie, a nawet szybki
marsz. Skuteczne będą też proste przysiady i brzuszki. Pamiętaj, że zły trening to tylko ten, który się nie odbył.

Dieta

Jak w każdej diecie, także w tej antycellulitowej musisz znacznie ograniczyć wszystko, co smażone i bardzo słodkie. Ogranicz też sól, która zatrzymuje wodę w organizmie. Twoja dieta powinna być za to bogata w m.in.: produkty pełnoziarniste, brokuły, buraki, kurkumę i szparagi. To cenne źródła witamin, ale też wielka pomoc w walce z cellulitem. Pij dużo wody. Każdy powinien wypijać ok. 30 ml, na każdy kg masy ciała, czyli jeśli ważysz 50 kg to codziennie powinnaś wypijać co najmniej 1,5 l wody. Bezwzględnie zrezygnuj z wysoko-przetworzonych produktów.

Domowe sposoby

Z cellulitem możesz też walczyć dzięki produktom z kuchennej szafeczki. W ten sposób przygotujesz np. domowy peeling czy koktajl. Pamiętaj o regularnym stosowaniu.

Peeling kawowy

Zmieszaj fusy z kawy z balsamem do ciała i przez kilka minut wcieraj w miejsca, w których masz cellulit. Następnie zmyj skórę ciepłą wodą. Uważaj, żeby przy tym nie zatkać wanny.

Koktajl antycellulitowy

Sok wyciśnięty z jednej cytryny wlej do 3/4 szklanki wody, dodaj szczyptę pieprzu cayenne i dokładnie wymieszaj. Sok pij trzy razy dziennie, a cellulit zacznie znikać.

Do dzieła :)