Klinika piękna

Leczenie łysienia

Technologia HIFU to bezpieczna fala akustyczna, czyli ultradźwięk. Zadaniem fali akustycznej jest spowodowanie ruchu komórek tkanek, a poprzez nadanie fali odpowiedniej częstotliwości, w tkance powstaje tarcie, czego efektem jest kontrolowane poparzenie lub przegrzanie.

OPIS ZABIEGU

Technologia HIFU od kilku lat stosowana jest w medycynie estetycznej wykorzystując bezpieczną falę akustyczną, czyli ultradźwięki. Zadaniem fali akustycznej jest spowodowanie ruchu komórek tkanek, a poprzez nadanie fali odpowiedniej częstotliwości, w tkance powstaje tarcie, czego efektem jest kontrolowane poparzenie lub przegrzanie.

Takie punktowe poparzenia stymulują skracanie się włókien kolagenu i regenerację tkanek, dzięki czemu tkanka jest wyraźnie „zagęszczona”, a skóra ujędrniona. Organizm w reakcji obronnej stymulowany jest do naturalnego procesu regeneracji, odbudowy i gojenia struktury skóry.

Mezoterapia igłowa skóry głowy polega na śródskórnych nakłuciach z jednoczesnym podaniem preparatu o silnych właściwościach stymulujących mieszki włosowe. Mezoterapia mocno pobudza i regeneruje mieszki włosowe, hamuje wypadanie włosów i stymuluje nowe włosy do odrostu. Poprawia ogólną kondycję skóry głowy i nawilżenie.

Karboksyterapia to zabieg wykorzystujący dobroczynne działanie dwutlenku węgla na tkanki. Wstrzyknięcie tego gazu w okolice mieszków włosowych wywołuje specyficzną reakcję organizmu, która polega na zwiększeniu transportu tlenu w danym obszarze. Przy optymalnym dotlenieniu cebulek włosów dochodzi do stymulacji procesów wzrostu i zahamowania wypadania. Ponadto karboksyterapia prowadzi do wytworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych, które odżywiają i wzmacniają cebulki włosów. Zabiegi karboksyterapii nie wyłączają pacjenta z codziennej aktywności.

FAQ

Nie ma potrzeby powtarzania zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu widoczny jest rezultat w postaci napięcia i ujędrnienia skóry, a właściwy efekt liftingu pojawia się po ok. 2 do 24 tygodni. Zdecydowanie warto poczekać! Efekty są spektakularne i utrzymują się do 2 lat!