Klinika piękna

Stymulatory tkankowe

Spektakularne efekty w odbudowie skóry na poziomie komórkowym.

OPIS ZABIEGU

Proces leczenia rozpoczyna się od wyboru odpowiedniego rodzaju preparatu, który zostanie użyty do zabiegu. Odbywa się to na konsultacji poprzedzającej zabieg. Następnie wybrany preparat wprowadza się w głąb skóry za pomocą igły lub kaniuli w wyznaczone miejsca.

Na czym polega zabieg?

Stymulatory tkankowe, to gama preparatów do iniekcji.
Stymulatory tkankowe to preparaty wykorzystywane w kosmetologii przeciwstarzeniowej, stosowane do odbudowy i regeneracji struktur skóry. Składniki zawarte w preparatach dzięki stymulacji kolagenu i elastyny poprawiają jędrność, gęstość i jakość skóry.

Jakie efekty uzyskasz decydując się na zabieg ze stymulatorami tkankowymi?:

Zabieg wykonany w całej serii – dla lepszych i trwalszych efektów.

FAQ

Terapia stymulatorami tkankowymi pociąga za sobą szereg pozytywnych dla naszego wyglądu oraz samopoczucia korzyści. Od wygładzenia zmarszczek, spłycenia drobnych blizn, po poprawę elastyczności i jędrności.
Zabiegowi może towarzyszyć nieprzyjemne uczucie, ale nie jest bolesny, bo przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym.
Aby efekt był trwały, specjaliści zalecają serię zabiegów, każdy w odstępie około miesiąca.
Preparat wprowadza się w głąb skóry za pomocą igły lub kaniuli w wyznaczone miejsca.

Stymulatory tkankowe zapoczątkowały Nową Erę w walce ze zmarszczkami.

W dzisiejszym świecie ludzie coraz większą uwagę przywiązują do swojego wizerunku i wyglądu. Świadomość dbania o skórę jest ogromna dlatego bardzo dużą popularność zdobywają innowacyjne metody rewitalizacji skóry. W ostatnich latach stymulatory tkankowe stały się prawdziwym hitem w medycynie estetycznej.

Stymulatory tkankowe zwane również biostymulatorami to preparaty, które stymulują produkcję kolagenu i elastyny w skórze przywracając jej jędrność, elastyczność i młody wygląd. Pobudzają one naturalne procesy regeneracyjne i przyczyniają się do redukcji zmarszczek oraz poprawy jej wyglądu.

W kosmetologii preparaty te są wykorzystywane w różnego rodzaju zabiegach odmładzających, których celem jest redukcja zmarszczek, poprawa gęstości i jakości skóry, rewitalizacja, regeneracja czy wolumetria owalu twarzy. Stymulatory mogą być aplikowane na różne obszary ciała, w zależności od potrzeb pacjenta, ale najczęściej stosuje się je na twarz, szyję dekolt oraz inne obszary narażone na procesy starzenia.

Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych polega na nakłuwaniu skóry  za pomocą mezoterapii i wprowadzeniu preparatu bezpośrednio do tkanki podskórnej. Tam stymulator pobudza komórki do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Stymulator może być tez podawany za pomocą kaniuli w celu precyzyjnego i bezpiecznego dotarcia w wyznaczony obszar skóry.

Stymulatory tkankowe to często preparaty zawierające kwas hialuronowy, aminokwasy, polinukleotydy, peptydy, witaminy oraz inne składniki aktywne, które działają stymulująco na procesy regeneracji skóry. Pacjenci kochają zabiegi z wykorzystywaniem stymulatorów tkankowym gdyż dają one szybkie efekty bez długiej rekonwalescencji. Pacjent na drugi dzień po zabiegu wygląda promiennie a jego skóra jest nawilżona, odżywiona i odzyskuje młody wygląd.

Przed przystąpieniem do zabiegu z wykorzystaniem biostymulatorów tkankowych lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog estetyczny ocenia stan skóry pacjenta i rekomenduje odpowiednią technikę podania preparatu oraz jakim stymulatorem wykona zabieg by efekty były jak najbardziej satysfakcjonujące pacjenta.  Zabieg poprzedzony jest znieczuleniem w maści lub kremie.

W nasze Klinice Młodości mieszczącej się w Warszawie specjaliści posługują się najnowocześniejszymi osiągnięciami dermatologii estetycznej, by zapewnić pacjentom optymalne rezultaty zabiegu z użyciem stymulatorów tkankowych. Najczęściej wykorzystujemy preparaty takie jak: profilo, hyalual, belviso ,które dobierane są indywidualnie do skóry pacjenta

Podsumowując efekty jakie uzyskasz decydując się na zabieg stymulatorami tkankowymi to:

 • Poprawienie owalu twarzy
 • Zagęszczenie skóry
 • Efekt liftingu
 • Poprawienie napięcia skóry
 • Poprawa zwiotczenia skóry
 • Poprawa sprężystości skóry
 • Rewitalizacja skóry
 • Zniwelowanie głębokich zmarszczek i bruzd.
 • Rozjaśnienie cieni pod oczami
 • Spłycenie worków pod oczami
 • Młody wygląd

 

Dla lepszych i trwalszych efektów zabieg zawsze wykonujemy w serii ok 3-4 powtórzenia co 2-4 tygodnie.

Nie czekaj dłużej i umów się na konsultacje w naszej Klinice Młodości na Mokotowie i dowiedz się o zabiegach z wykorzystaniem biostymulatorów. Pozwól nam pomóc Ci odzyskać młody wygląd i sprawić aby skóra wyglądała pięknie i promiennie przez wiele lat.

Według Blanki Pawłowskiej najczęstszym stymulatorem wykorzystywanym w klinice jest stymulator pod oko Belviso Shiny Eyes. Daje on od razu rezultat w postaci spłycenia zmarszczek, wypełnienia doliny łez, rozjaśnienia skóry wokół oka dając efekt liftingu.

Przeciwwskazania do zabiegu stymulatorami tkankowymi obejmują:

 1.   Ciąża i karmienie piersią.  Nie ma badań przeprowadzonych na kobietach w ciąży dlatego zaleca się dużą ostrożność we wszelkich zabiegach kosmetologicznych i medycyny estetycznej.
 2.   Skłonność do bliznowców
 3.   Infekcje skóry
 4.   Choroby autoimmunologiczne, nowotwory skóry, choroby metaboliczne mogą wymagać dodatkowej oceny lekarskiej przed przystąpieniem do zabiegu.
 5.   Alergie na składniki zawarte w preparatach
 6.   Przyjmowanie antybiotyków.

Jak do nas trafić komunikacją miejską?

Aby dojechać komunikacją miejską do naszej kliniki, zachęcamy do skorzystania zarówno z tramwajów linii 17, 18, 31, jak i autobusów miejskich linii 138, 189, 317  lub 504. Można  również dojechać metrem linii M1, wysiadając na przystanku Metro Pole Mokotowskie i przesiadając się w tramwaj linii 17. 

 

Wsiadając w którykolwiek z tych tramwajów lub autobusów,  powinni Państwo kontynuować jazdę do przystanku Rondo Unii Europejskiej. Po wyjściu na tym przystanku, klinika będzie zaledwie krótki spacer od miejsca zatrzymania tramwaju lub autobusu.

Dojazd własnym autem

Z przyjemnością przedstawiamy Ci trasę dojazdu samochodem z ulicy Wołoskiej do naszej lokalizacji na ulicy Cybernetyki 4A.

Gdy znajdziesz się na ulicy Wołoskiej, zalecamy skierowanie się w kierunku ulicy Cybernetyki. Jeśli znajdujesz się na północnej części ulicy Wołoskiej, będziesz zmierzał na południowy zachód, natomiast jeśli znajdujesz się na południowej części ulicy, będziesz kierować się na północny wschód.

Kontynuuj jazdę ulicą Wołoską, mijając kolejne skrzyżowania i obserwując otoczenie. Ta część trasy będzie prowadzić Cię przez różnorodne tereny miejskie. Po około 1,5 kilometra dojedziesz do skrzyżowania z ulicą Cybernetyki. To tutaj będziesz musiał dokonać skrętu w prawo, aby wjechać na ulicę Cybernetyki.

Teraz kontynuuj jazdę prosto ulicą Cybernetyki. Wjazd do kliniki od pizzeri Dominos. Za szlabanem znajdują się nasze miejsca parkingowe o numerach 32 i 33. Aby wjechać za szlaban proszę dzwonić do ochrony na numer podany przy szlabanie. Wejście do naszej kliniki znajduje się po drugiej stronie.