Klinika piękna

Usuwanie naczynek

W Klinice Młodości oferujemy zabiegi laserowego zamykania naczynek oraz usuwania naczyniaków. Zabiegi przeprowadza doktor Grzegorz Kołodziejski – uznany specjalista z dziedziny dermatologii i medycyny estetycznej.

Laserowe usuwanie naczynek można przeprowadzać na całym ciele. Zabieg jest bezinwazyjny i skuteczny – pajączki znikają już po pierwszym zabiegu. Nowoczesne, zaawansowane technologicznie lasery zapewniają możliwość niezwykle precyzyjnego doboru mocy i długości fali, dzięki czemu możliwy dyskomfort został zredukowany do minimum.

OPIS ZABIEGU

Zasada działania lasera opiera się na selektywnej absorpcji światła przez hemoglobinę, czyli barwnik krwi. Pod wpływem działania lasera, nagromadzona w uszkodzonych naczynkach krew podgrzewa się i odparowuje, a samo naczynko obkurcza i stopniowo zanika, aż zostaje wchłonięte przez organizm. Precyzyjny dobór parametrów pracy lasera sprawia, że energia działa miejscowo, na konkretną zmianę w skórze, bez ryzyka uszkodzenia sąsiednich tkanek.

Inne wskazania, w których pomocny jest zabieg laserowy, to: rumień, trądzik różowaty, naczyniaki, wiotkość skóry, wczesne zmarszczki.

FAQ

Zabieg zamykania naczynek laserem nie jest komfortowy, ale za to bardzo krótki.

Tak, efekty są trwałe, natomiast przy skórze skłonnej do pękających naczynek trzeba zastosować odpowiednią pielęgnacje i przestrzegać zaleconych reguł przez lekarza

Po zakwalifikowaniu przez lekarza będzie można ocenić czy wystarczy jeden czy kilka zabiegów. Jest to bardzo indywidualna kwestia.