Klinika piękna

Powiększanie, modelowanie i nawilżanie ust

Zabieg powiększania i modelowania ust jest dedykowany dla osób, które nie są zadowolone z kształtu lub rozmiaru swoich ust, u których ze względu na upływ czasu występuje problem utraty objętości warg i ich zwiotczenia, pojawienia się pionowych zmarszczek wokół ust oraz opadania kącików ust.

OPIS ZABIEGU

Wraz z wiekiem organizm ludzki zaczyna tracić endogenny kwas hialuronowy, co uwidacznia się pod postacią wysuszenia czerwieni wargowej, utraty jędrności i objętości warg oraz wystąpienia pierwszych zmarszczek w okolicy ust.

W celu przywrócenia objętości ust, korekty konturu warg, a także ich nawilżenia stosuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego w postaci żelu. Ze względu na zdolność wiązania wody przez cząsteczki kwasu hialuronowego, mają one działanie silnie nawilżające. Po zabiegu z zastosowaniem preparatu kwasu hialuronowego usta odzyskują naturalną objętość i jędrność, a przede wszystkim są doskonale nawilżone. Modelowanie ust podkreśla ich kontur oraz sprawia, że zmarszczki wokół ust są mniej widoczne. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Bezpośrednio po zabiegu usta są lekko obrzęknięte, może również pojawić się drobny siniaczek ustępujący w ciągu kilku dni. Najczęściej po około 2-3 dniach obserwuje się całkowite ustąpienie obrzęku.

FAQ

Tak, pod warunkiem że jest przeprowadzany zgodnie z zaleceniami i przez wykwalifikowany personel.
Powiększanie ust jest zabiegiem dedykowanym dla tych, którzy z jakiegoś powodu są niezadowoleni z kształtu i wyglądu fragmentu ich twarzy. Do zabiegu korekcji ust kwalifikują się osoby o zbyt wąskich ustach i/lub o opadniętych kącikach.
  • – ciąża
  • – karmienie piersią
  • – nowotwór
  • – infekcje, jak np. przeziębienie czy opryszczka
  • – choroby autoimmunologiczne