Klinika piękna

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne to wszelkie substancje chemiczne, które po aplikacji na skórę, reagują z jej powierzchniowymi warstwami, przez co dochodzi do ich złuszczania. W przypadku kosmetycznych peelingów chemicznych, efekt złuszczenia następuje poprzez rozluźnienie połączeń międzykomórkowych pomiędzy komórkami najbardziej zewnętrznej warstwy naskórka (warstwy rogowej), a cementem międzykomórkowym.

OPIS ZABIEGU

Peelingi chemiczne stosowane w kosmetologii mają szereg drogocennych działań. Można je wykorzystywać w walce z wieloma problemami skóry. Wskazaniami są objawy starzenia się skóry (zmarszczki, utrata jędrności skóry), zmiany barwnikowe (przebarwienia pozapalne, przebarwienia po nadmiernej ekspozycji na słońce, plamy soczewicowate), nadmierny łojotok skóry twarzy, dekoltu, pleców, wypryski, rozszerzone pory, blizny potrądzikowe, trądzik różowatyPeelingi chemiczne poprawiają stan bariery skórno-naskórkowej, wspomagają przenikanie innych substancji stosowanych zewnętrznie na skórę, pobudzają produkcję fibroblastów do produkcji kolagenu, rozjaśniają skórę oraz poprawiają jej koloryt.

Powierzchowne peelingi chemiczne są jednymi ze skuteczniejszych, nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Efekty po zabiegu udowadniają jak ogromny potencjał drzemie w tych małych cząsteczkach.

FAQ

Nie zaleca się zabiegu kiedy występują na skórze ubytki naskórka, jak i świeże blizny, a także w przypadku chorób bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych. Przeciwwskazaniem do zabiegu kwasami jest trądzik różowaty, egzema, a także zmiany alergiczne, nowotworowe, w tym po operacji usunięcia zmiany nowotworowej. Zabiegów nie wykonuje się u ciężarnych i w okresie laktacji, chorych na cukrzycę, jak i w okresie chemioterapii czy tuż po zabiegu chirurgicznym, podczas przyjmowania witaminy A. Pośród przeciwwskazań znajduje się również depilacja i opalanie skóry, oraz nieprawidłowa reakcja na działanie kwasów.
  • – niwelacja zmarszczek – od tych najpłytszych po bardzo głębokie
  • – redukcja blizn oraz bruzd na twarzy
  • – poprawa i wyrównanie kolorytu skóry
  • – usuwanie przebarwień
  • – redukcja trądziku
Aby peeling chemiczny był skuteczny i przede wszystkim w pełni bezpieczny dla naszej skóry, należy go przeprowadzać nie częściej niż co 10 dni ( zaleca się przerwy wynoszące od 10 do 30 dni).