Klinika piękna

BOTOKS

Botoks, inaczej toksyna botulinowa, działa bezpośrednio na przyczynę powstawania zmarszczek, powodując przerwanie przekazywania impulsów pomiędzy nerwami, a mięśniami.

OPIS ZABIEGU

Botoks inaczej toksyna botulinowa, minimalizuje efekty starzenia się skóry oraz profilaktycznie zapobiega powstawaniu zmarszczek. Działa bezpośrednio na przyczynę powstawania zmarszczek, powodując przerwanie przekazywania impulsów pomiędzy nerwami, a mięśniami.

W ciągu całego życia, nasze mięśnie cały czas są aktywne i mimowolnie powodują powstawanie licznych zmarszczek czy bruzd. Leczenie toksyną botulinową to metoda, która koryguje zmarszczki wywołane przez kurczenie tych mięśni. Działa miejscowo, jedynie w obrębie mięśni, do których preparat został wstrzyknięty, powodując tym samym rozluźnienie tylko tych mięśni, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek.

Pozostałe mięśnie pozostają nieruszone, a naturalny wyraz całej twarzy zostaje zachowany. Dzięki podaniu toksyny, mięśnie ulegają relaksacji, skóra odzyskuje zdrowy, młody wygląd, a zmarszczki i bruzdy zostają wygładzone.

Botoks jest to obecnie najskuteczniejszą terapią przeciwzmarszczkową. Stosowany jest zarówno u osób młodych, jak i u osób starszych. Botoks u osób młodych stosowany jest szczególnie w celu profilaktyki, dzięki czemu można skutecznie opóźnić pojawienie się zmarszczek. Polecany jest on szczególnie osobom z żywą mimiką twarzy. U osób dojrzałych, wygładzone i zredukowane zostają zmarszczki, które już istnieją, a Ty możesz cieszyć się uzyskaniem wypoczętego i zrelaksowanego wyrazu twarzy.

FAQ

Zalety i korzyści wynikające z leczenia botoksem:

  • – całkowita redukcja zmarszczek (lub częściowa w przypadku głęboko utrwalonych)
  • – wygładzenie „kurzych łapek” wokół oczu
  • – wygładzenie zmarszczek wokół ust
  • – wygładzenie zmarszczek poprzecznych czoła i pionowych między brwiami
  • – uniesienie opadających powiek
  • – uniesienie opadających kącików ust
  • – wypoczęty i zrelaksowany wyraz twarzy
  • – brak powstawania nowych zmarszczek
  • – szybkie i skuteczne efekty
Botoks nie wpływa na wygląd twarzy, naturalny wyraz całej twarzy zostaje zachowany i nienaruszony.
Efekty utrzymują się ok 4 miesiące
Toksyna botulinowa zaczyna działać po kilku dniach, a efekt widoczny jest po ok 2 tygodniach
Zabieg można powtórzyć w momencie, kiedy botulina przestaje działać (po ok 4 -6 miesiącach), w zależności od potrzeb pacjenta
Coraz więcej Panów decyduje się na leczenie botuliną. Skuteczność w usuwaniu zmarszczek zachęca do podjęcia decyzji o poddaniu się zabiegu w celu uzyskania młodego, wypoczętego i pogodnego wyrazu twarzy.