Klinika piękna

SKIN NEEDLING

Naturalna produkcja kolagenu i melaniny poprzez delikatne nakłuwanie skóry.

OPIS ZABIEGU

Skin needling to bezpieczny i niezwykle skuteczny sposób walki z różnymi nieprawidłowościami pojawiającymi się na naszej skórze. Zabieg ten polega na nakłuwaniu skóry sterylną igiełką w leczony obszar, powodując mikrourazy – brzmi dość strasznie, jednak zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny (stosuje się przy nim znieczulenie).

Podczas leczenia zmarszczek i blizn, mikrourazy powodują naturalną produkcję kolagenu w obszarach, gdzie nastąpił jego zanik (zmarszczki, kurze łapki, blizny). W rezultacie skóra jest napięta, jędrna, naturalnie odbudowana, a niedoskonałości ulegają wyraźnemu zmniejszeniu.

Skin needling stosuje się również w celu przywrócenia naturalnego zabarwienia skóry. Masz przebarwienia na twarzy? Pojawiają Ci się białe lub ciemne plamki czy też plamy starcze? Zabieg ten odbuduje melanocyty w Twojej skórze, poprzez produkcję melaniny w procesie regeneracji skóry. Przebarwione obszary powracają dzięki temu do naturalnego odcienia skóry, a Ty możesz cieszyć się jednolitym odcieniem bez przebarwień.

Skin needling to wspaniały zabieg dający niesamowite i zaskakujące efekty, który bez problemu można połączyć z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi.

FAQ

Zabieg stosuje się w trzech obszarach w celu:

  • – redukcji zmarszczek
  • – wygładzenia blizn – pooperacyjnych, potrądzikowych, rozstępów, poparzeń
  • – przywrócenia naturalnego zabarwienia skóry 
  • – gładka skóra bez zmarszczek, blizn i przebarwień
  • – brak rozstępów
  • – zdumiewające rezultaty nawet przy głębokich bliznach i ciężkich poparzeniach

Zabieg nie jest długi i w zależności od leczonego obszaru trwa od 30 do 50 min na jedną partię (twarz lub ciało).

Bezpośrednio po zabiegu, skóra będzie lekko czerwona, mogą być widoczne zadrapania w miejscu leczenia – stan taki może utrzymywać się do kilku dni w zależności od głębokości leczonego obszaru. Przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków pojawiające się strupki szybko odpadają i skóra po ok 3 dniach wraca do normy.

Efekty utrzymują się przez kilka miesięcy do roku, terapię w celu wygładzenia zmarszczek i blizn można powtarzać 2 razy w ciągu roku.