Klinika piękna

Lifting twarzy – zabieg HIFU

Znane są przyczyny, które powodują utratę jędrności skóry oraz pojawianie się zmarszczek. To przede wszystkim utrata kolagenu – swoistego biologicznego rusztowania. By przeciwdziałać stopniowej modyfikacji konturów, stosuje się lifting twarzy. Wiele osób obawia się jednak związanego z tym zabiegiem wprowadzania pod skórę kwasu hialuronowego. Dziś jednak poddawanie się nakłuciom nie jest konieczne – możliwe jest wykonanie liftingu twarzy także w sposób bezinwazyjny.

OPIS ZABIEGU

Zabieg Hifu – czym różni się od tradycyjnego liftingu twarzy?
W Klinice Młodości w Warszawie przeprowadzamy zabieg, znany pod nazwą Hifu. To akronim o rozwinięciu „High Intensity Focused Ultrasound”, co po polsku oznacza „Skupiona Wiązka Fal Ultradźwiękowych o Dużym Natężeniu”. Nie jest to nowa technologia, stworzona z myślą o medycynie estetycznej – wykorzystuje się ją przede wszystkim w leczeniu raka prostaty.

W liftingu twarzy metodą Hifu nie następuje naruszenie zewnętrznej warstwy skóry – nie ma igieł ani kaniuli. Ta część, która ma zostać poddana zabiegowi, zostaje nasmarowana żelem oraz środkiem przeciwbólowym. Następnie do określonego miejsca przykłada się urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe. Ich wiązka jest skierowana w warstwę podskórną na głębokość określoną przez lekarza. Stosuje się 3 warianty głębokości: 4,5 mm, 3,0 mm i 1,5 mm.

W tradycyjnym liftingu twarzy kwas hialuronowy pełni funkcję wypełniacza. W metodzie Hifu wypełniacz nie jest potrzebny. Fale ultradźwiękowe doprowadzają do powstania mikropoparzeń w warstwie podskórnej, przez co komórki rozpoczynają natychmiastowy proces regeneracji. Efekt tej regeneracji to między innymi zagęszczenie skóry i wygładzenie jej, a także wypełnienie zmarszczek i zwiększenie elastyczności naskórka. Ten rodzaj liftingu twarzy pozwala także na poprawę owalu, zmniejsza także efekt opadającej skóry.

Zabieg uwielbiany przez gwiazdy i media. Efekty są już od pierwszego zabiegu! Drugi zabieg jest dopełnieniem do uzyskania spektakularnych efektów.

W dużym skrócie zabieg HIFU jest receptą na długą młodość!

Już dziś umów się na spotkanie w dogodnym dla ciebie terminie, a my się już odpowiednio o ciebie zatroszczymy!

FAQ

Hifu jest to technologia, która polega na wykorzystaniu skoncentrowanej wiązki ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, co powoduje termiczne uszkodzenia i przebudowę skóry.

– poprawa elastyczności skóry, – znacznie jędrniejsza skóra, – wygładzone zmarszczki, – lifting twarzy, – poprawiony owal.
– aktywne choroby nowotworowe, – stany zapalne skóry, – implanty elektroniczne/metalowe, – ciąża, – łuszczyca w fazie zapalnej w miejscu zabiegowym.