MIKROPIGMENTACJA MEDYCZNA

Skuteczne korygowanie blizn i innych ubytków pooperacyjnych.

OPIS ZABIEGU

Mikropigmentacja medyczna – Co to jest?

Mikropigmentacja medyczna jest skierowana do osób, które przeszły trudne zabiegi, operacje i choroby, pomagając im odzyskać pewność siebie oraz dobre samopoczucie. Dzięki mikropigmentacji można usunąć pooperacyjne blizny, ubytki skóry oraz inne defekty, przywracając naturalny wygląd. Zabieg ten jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Wykorzystanie mikropigmentacji medycznej

Mikropigmentacja medyczna znajduje zastosowanie nie tylko w zabiegach upiększających, ale przede wszystkim po operacjach chirurgicznych i przy defektach skóry. Jest to procedura polegająca na wprowadzeniu pigmentu w głąb skóry, aby odtworzyć naturalny wygląd. Najczęściej mikropigmentacja medyczna jest wykorzystywana w rekonstrukcji brodawki sutkowej  po operacji, rekonstrukcji realistycznych brwi czy rzęs u osób z łysieniem plackowatym czy przed chemioterapią. Często również mikropigmentacja medyczna wykorzystywana jest do realistycznego odtworzenia ubytków włosów na głowie czy też do kamuflażu blizn pooperacyjnych lub defektów skórnych.

Przy mikropigmentacji sutkowej jednej piersi  linergistka bierze pod uwagę wygląd, barwę, kształt i rozmieszczenie drugiej brodawki w celu  realistycznego odzwierciedlenia tej brodawki. Jest to artystyczna praca dająca efekt trójwymiarowy.

W pigmentacji medycznej brwi wykorzystuje się technikę makijażu permamentnego metodą piórkową lub włoskową. Taka mikropigmentacja daje poczucie realistycznych włosków pomimo, że są one narysowane na skórze bez włosków. Tutaj dobieramy odpowiednio kolor i kształt brwi do urody by uzyskać  jak najbardziej naturalny efekt.

Również w przypadku ubytków rzęs stosujemy mikropigmentacje medyczną by odtworzyć wizualnie przyciemnioną linię rzęs tak jakby były tam rzęski. Ten zabieg podkreśli oko i z całą pewnością doda dużej pewności osobie z ubytkami.

Bezpieczeństwo i sterylność

Pigmenty stosowane w mikropigmentacji są sterylne, dermatologicznie przebadane i antybakteryjne. Wszystkie pigmenty posiadają certyfikaty dopuszczające w Unii Europejskiej. Zostały stworzone specjalnie do wykonywania makijażu permanentnego i mikropigmentacji medycznej zapewniając naturalny wygląd oraz trwałość efektów. Do pigmentacji używane są również narzędzia ze sterylnymi jednorazowymi igłami, a miejsce zabiegu jest bardzo starannie dezynfekowane. W przypadku pacjentek w trakcie lub przed chemioterapią żądamy zezwolenia od lekarza prowadzącego na przeprowadzenie tego typu zabiegu. Jeśli takiego pozwolenia pacjentka nie ma to nie podejmujemy się zabiegu.

Mikropigmentacja, choć jest zabiegiem powszechnie uważanym za bezpieczny, ma kilka przeciwwskazań, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o jego wykonaniu. Oto główne przeciwwskazania do mikropigmentacji:

  1. Ciąża i karmienie piersią: Hormonalne zmiany w ciele mogą wpłynąć na wynik zabiegu i proces gojenia się skóry.
  2. Choroby skóry: Takie jak egzema, łuszczyca, czy opryszczka w miejscu, które ma być poddane zabiegowi.
  3. Choroby autoimmunologiczne: Takie jak toczeń czy twardzina, które mogą wpływać na gojenie się skóry.
  4. Alergie na pigmenty: Osoby z alergią na składniki używane podczas zabiegu powinny unikać mikropigmentacji.
  5. Problemy z krzepliwością krwi: Choroby takie jak hemofilia mogą powodować nadmierne krwawienie podczas zabiegu.
  6. Stosowanie leków przeciwzakrzepowych: Takich jak aspiryna czy warfaryna, które mogą zwiększyć ryzyko krwawienia.
  7. Cukrzyca: Szczególnie niekontrolowana, która może wpływać na proces gojenia się ran.
  8. Choroby serca: Osoby z problemami kardiologicznymi powinny skonsultować się ze swoim lekarzem przed zabiegiem.
  9. Aktywne infekcje: Jakiekolwiek aktywne infekcje skórne w miejscu planowanego zabiegu.
  10. Nowotwory: Osoby poddawane chemioterapii czy radioterapii powinny skonsultować się z lekarzem.
  11. Spożywanie alkoholu i narkotyków: Powinno się unikać spożywania alkoholu i narkotyków przed zabiegiem, ponieważ mogą one wpływać na krzepliwość krwi i gojenie się skóry.

Przed podjęciem decyzji o mikropigmentacji, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą wykonującym zabieg, aby upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych.

 

Efekty mikropigmentacji medycznej

Dzięki mikropigmentacji medycznej Twoja skóra znów będzie wyglądać naturalnie, a Ty poczujesz się atrakcyjna i pewna siebie. Zabieg ten pozwala na ukrycie blizn, ubytków skóry oraz innych defektów, przywracając harmonię i piękno Twojemu wyglądowi. Jest tak realistyczny, że często postronne osoby nie są w stanie odróżnić czy to jest pigmentacja czy prawdziwe włoski czy prawdziwa brodawka sutkowa.

Jeśli chcesz powrócić do naturalnego wyglądu po różnych operacjach czy zabiegach chirurgicznych  mikropigmentacja medyczna będzie doskonałym wyborem. Dzięki mikropigmentacji medycznej znów poczujesz się pewnie w swojej skórze.

Zapraszamy wszystkie pacjentki i pacjentów, którzy chcieliby zakamuflować niedoskonałość czy ubytek na swoim ciele do naszej Kliniki Młodości na Mokotowie w Warszawie na konsultacje. Wspólnie z linergistką Blanką Pawłowską ustalicie możliwości i zakres mikropigmentacji. Indywidualnie również ustalana jest cena takiego zabiegu

FAQ

  • – kamuflaż blizn i plam – dla wszystkich, którzy chcą zamaskować wszelkie niedoskonałości skóry. Zalecana przy eliminacji śladów po różnych operacjach, przy rozstępach, bielactwie.
  • – nadanie koloru i skorygowanie kształtu ust po przebytych zabiegach i operacjach (np. roszczep wargi)
  • – zagęszczenie naturalnych brwi
  • – wizualne odtworzenie włosów – przede wszystkim przy łysieniu plackowatym, łysieniu androgenowym, czy chemioterapii
  • – odtworzenie brodawki sutkowej – nadanie odpowiedniego kształtu, koloru po zabiegach i operacjach piersi
  • – korygowanie nieodpowiedniego makijażu permanentnego
  • – rekonstrukcja zarostu na twarzy

Jak do nas trafić komunikacją miejską?

Aby dojechać komunikacją miejską do naszej kliniki, zachęcamy do skorzystania zarówno z tramwajów linii 17, 18, 31, jak i autobusów miejskich linii 138, 189, 317  lub 504. Można  również dojechać metrem linii M1, wysiadając na przystanku Metro Pole Mokotowskie i przesiadając się w tramwaj linii 17. 

 

Wsiadając w którykolwiek z tych tramwajów lub autobusów,  powinni Państwo kontynuować jazdę do przystanku Rondo Unii Europejskiej. Po wyjściu na tym przystanku, klinika będzie zaledwie krótki spacer od miejsca zatrzymania tramwaju lub autobusu.

Dojazd własnym autem

Z przyjemnością przedstawiamy Ci trasę dojazdu samochodem z ulicy Wołoskiej do naszej lokalizacji na ulicy Cybernetyki 4A.

Gdy znajdziesz się na ulicy Wołoskiej, zalecamy skierowanie się w kierunku ulicy Cybernetyki. Jeśli znajdujesz się na północnej części ulicy Wołoskiej, będziesz zmierzał na południowy zachód, natomiast jeśli znajdujesz się na południowej części ulicy, będziesz kierować się na północny wschód.

Kontynuuj jazdę ulicą Wołoską, mijając kolejne skrzyżowania i obserwując otoczenie. Ta część trasy będzie prowadzić Cię przez różnorodne tereny miejskie. Po około 1,5 kilometra dojedziesz do skrzyżowania z ulicą Cybernetyki. To tutaj będziesz musiał dokonać skrętu w prawo, aby wjechać na ulicę Cybernetyki.

Teraz kontynuuj jazdę prosto ulicą Cybernetyki. Wjazd do kliniki od pizzeri Dominos. Za szlabanem znajdują się nasze miejsca parkingowe o numerach 32 i 33. Aby wjechać za szlaban proszę dzwonić do ochrony na numer podany przy szlabanie. Wejście do naszej kliniki znajduje się po drugiej stronie.