Klinika piękna

Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Mężczyźni stanowią coraz liczniejszą grupę pacjentów w gabinetach medycyny estetycznej. Każdy, bez względu na płeć, chce czuć się dobrze w swoim ciele i podobać się innym. Panowie coraz śmielej korzystają z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej – szczególnie tych, które szybko i bezinwazyjnie poprawiają kondycję skóry. Wśród zabiegów najczęściej wybieranych przez mężczyzn wymienić można botoks, zabiegi liftingujące czy kuracje ukierunkowane na zahamowanie łysienia.

OPIS ZABIEGU

Botoks – to bezpieczny i bezinwazyjny zabieg, który pozwala już w ciągu kilkunastu minut pozbyć się głębokich zmarszczek mimicznych. Niewielka ilość toksyny botulinowej blokuje połączenia nerwowe odpowiedzialne za odbiór w mięśniach impulsu do skurczu. Następuje relaksacja mięśni w obszarze zastrzyku, zmarszczki wygładzają się, a twarz odzyskuje młodszy i bardziej pogodny wygląd.

Zabiegi liftingujące bez skalpela, a więc wszelkie nowoczesne technologie odbudowy i rewitalizacji skóry, pomogą odjąć wizualnie kilka lat. Zabiegi zorientowane na obkurczeniu włókien kolagenowych przywracają skórze twarzy sprężystość i jędrność. Znikają znienawidzone bruzdy nosowo-wargowe, obwisłe policzki i podbródek. Efekt można dopełnić stosując wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego.

Zabiegi rewitalizujące włosy to przede wszystkim mezoterapia skóry głowy. Ostrzykiwanie odżywczymi koktajlami pobudza mieszki włosowe i stymuluje odrastanie włosów. Choć na efekty trzeba będzie trochę poczekać, to są to skuteczne sposoby zwalczania łysienia androgenowego. Wśród dostępnych zabiegów panowie mogą wybierać mezoterapię odżywczymi koktajlami na bazie witamin i aminokwasów bądź osoczem bogatopłytkowym.