Nie ma osoby, która nie słyszałaby o koronawirusie i zagrożeniach związanych z zakażeniem i panującą pandemią.

Klinika Młodości nie pozostaje obojętna na Państwa obawy. Zdajemy sobie sprawę z zagrożenia, dlatego też przestrzegamy zasad higieny na najwyższym poziomie.

Jak dbamy o bezpieczeństwo w trakcie pandemii koronawirusa?

Bezpieczeństwo zarówno naszych klientów, jak i personelu jest dla nas najważniejsze.

W Klinice Młodości rozpylamy olejki eteryczne o działaniu wirusobójczym i antybakteryjnym: z drzewa herbacianego, pomarańczowy czy goździkowy. Olejki eteryczne znane są od stuleci ze swoich niezwykle cennych właściwości. Wykazują one działanie pielęgnacyjne, lecznicze, a co najważniejsze szczególnie w bieżącym okresie – działają przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie.

A ponadto:
– dezynfekujemy podłogi, wszelkie powierzchnie oraz klamki kilka razy dziennie wyłącznie certyfikowanymi medycznymi środkami do dezynfekcji narzędzi i powierzchni
– wszystkie narzędzia sterylizujemy w autoklawie
– dla każdego klienta dostępny jest płyn do dezynfekcji skóry, maseczki na twarz oraz rękawiczki jednorazowe
– personel jest w pełni świadomy istniejącego ryzyka zakażenia. Jesteśmy odpowiedzialni i zobowiązani do przestrzegania ścisłych procedur zachowania higieny i środków ostrożności podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych.

Jakie działanie mają olejki eteryczne? 

Substancje pochodzenia roślinnego z powodzeniem, można stosować w terapii antywirusowej. Olejek eteryczny z melisy, szałwii, owoców jałowca kolczastego działa przeciwwirusowo wobec wirusów typu HSV.Wobec wirusów opryszki najskuteczniejsze działanie ma olejek lemongrosowy, lawendowy i rozmarynowy. Jednym z najskuteczniejszych inhibitorów wirusa grypy jest olejek z drzewa herbacianego. Substancje pochodzenia roślinnego mają doskonałe właściwości przeciwwirusowe, a ich stosowanie nie naraża nas na niepożądane działania uboczne.

Olejki eteryczne mogą w niedalekiej przyszłości stanowić dobrą alternatywę w terapii chorób infekcyjnych. Biorąc pod uwagę wzrost lekooporności wielu szczepów mikroorganizmów, szeroki zakres aktywności biologicznej substancji pochodzenia roślinnego (właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych oraz przeciwgrzybicznych) olejki eteryczne konkurują ze środkami syntetycznymi.
Olejki eteryczne najlepiej stosować w specjalnych nebulizatorach, które rozpylają olejki równomiernie, nie podgrzewając ich. Dzięki temu nie tracą one swoich cennych właściwości.

Jak stosować olejki eteryczne?

Zalecamy, aby stosować olejki szczególnie w okresie wzmożonych infekcji także w domach. Olejki można dodawać również do kąpieli aromaterapeutycznych oraz używać jako olejów do masażu ciała.