Rozjaśniające i wygładzające działanie laserowego peelingu węglowego.

Laserowy peeling węglowy to zabieg medycyny estetycznej, który polega na naświetlaniu skóry laserem po naniesieniu na nią preparatu z węglem aktywnym. Zabieg ten jest stosowany w celu poprawy wyglądu skóry, jej nawilżenia, ujędrnienia, rozjaśnienia, a także w leczeniu niektórych problemów skórnych, takich jak trądzik czy przebarwienia.

Jak działa laserowy peeling węglowy?

Węgiel aktywny to substancja o właściwościach absorpcyjnych. Po naniesieniu na skórę wiąże się on z jej zanieczyszczeniami, martwymi komórkami naskórka i bakteriami. Następnie skóra jest naświetlana laserem. Laser emituje światło o określonej długości fali, które jest pochłaniane przez węgiel. W wyniku tego zjawiska dochodzi do odparowania węgla, a wraz z nim zanieczyszczeń i martwych komórek naskórka.

Efekty laserowego peelingu węglowego

Efekty laserowego peelingu węglowego widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się bardziej gładka, oczyszczona i rozjaśniona. W przypadku trądziku, zabieg pomaga zmniejszyć widoczność zaskórników. W przypadku przebarwień, zabieg pomaga rozjaśnić i wyrównać koloryt skóry.

Rozjaśniające działanie laserowego peelingu węglowego

Laserowy peeling węglowy pomaga rozjaśnić przebarwienia skórne, takie jak:

  • przebarwienia posłoneczne
  • przebarwienia hormonalne
  • przebarwienia po trądziku
  • przebarwienia naczyniowe

Wygładzające działanie laserowego peelingu węglowego

Laserowy peeling węglowy pomaga wygładzić skórę, usuwając z niej martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia. Ponadto, zabieg stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna i napięta.

Przeciwwskazania do laserowego peelingu węglowego

Do przeciwwskazań do laserowego peelingu węglowego należą:

  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby autoimmunologiczne
  • infekcje skóry w miejscu zabiegu
  • alergia na składniki preparatu z węglem aktywnym

Laserowy peeling węglowy to skuteczny zabieg, który może poprawić wygląd skóry i pomóc w leczeniu niektórych problemów skórnych. Zabieg jest bezpieczny i daje naturalne efekty.