Operacja plastyczna nie jest jedynym sposobem na zmianę naszych rysów twarzy. Często zdecydowanie mniej inwazyjne zabiegi pozwalają nam znacząco zmienić wygląd. Sprawdźmy na czym polega technika zwana wolumetrią twarzy, czyli modelowanie bez skalpela.

Ćwiczenia

Jennifer Aniston niedługo skończy 50 lat, a wygląda lepiej niż niejedna 30 latka. Piękna figura to efekt rygorystycznej diety i częstych ćwiczeń na siłowni. Co ciekawe, amerykańska aktorka codziennie uprawia jogę twarzy, czyli zestaw kilku ćwiczeń, które jej zdaniem pozwalają jej na dłużej zachować piękny owal twarzy.

Makijaż

Na rynku mnóstwo jest kosmetyków do konturowania. Wizażystki prześcigają się w coraz bardziej skomplikowanych sposobach na wymodelowanie naszej buzi. Najprostsza zasada jest taka: przyciemniamy wszystko to, co trzeba ukryć, a rozjaśniamy to, co chcemy podkreślić.

Zabiegi

Najskuteczniejsze jednak w walce o piękną owalną twarz są liczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Z wielu z nich możesz skorzystać w Klinice Młodości Blanki Pawłowskiej.

Kwas hialuronowy

Jest to naturalna substancja występująca w organizmie człowieka, która jest ważnym czynnikiem strukturalnym i nawilżającym skóry. Wraz z upływem czasu, jego zawartość w organizmie maleje – skóra staje się wyraźnie odwodniona, traci swój naturalny koloryt, pojawiają się zmarszczki.

Możemy uzupełnić te braki poprzez zastosowanie zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Stosuje się go do wyrównania i wypełniania niedoskonałości naszej skóry. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody w tkankach, dzięki czemu nasza skóra jest jędrna, sprężysta i odpowiednio nawilżona. Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu (który ma postać żelu i jest zmodyfikowaną postacią naturalnego kwasu występującego w naszym organizmie) w wybranym rejonie skóry i na właściwej dla niej głębokości. Zabieg ten często jest alternatywą do operacji plastycznej. Wykwalifikowany chirurg jest w stanie operować kwasem z taką precyzją, że może wyrównać nasz nos, czy linię żuchwy. Efekty zabiegu utrzymują się od ok 6 do 12 miesięcy. Dla utrzymania długotrwałych efektów zabieg należy systematycznie powtarzać.

Botoks

Inaczej toksyna botulinowa, działa bezpośrednio na przyczynę powstawania zmarszczek, powodując przerwanie przekazywania impulsów pomiędzy nerwami, a mięśniami. Dobrze zrobiony botoks nie deformuje twarzy. Wszelkie odstępstwa od normy są wynikiem zbyt częstego stosowania zabiegu lub błędów w sztuce. Dlatego pamiętaj, że gdy zdecydujesz się na botoks np. w Klinice Młodości – kolejne zabiegi również powinnaś wykonywać w tym samym miejscu. Tutejsi specjaliści prowadzą specjalną dokumentację i kontrolują czas pomiędzy następnymi zabiegami. Efekty zabiegu utrzymują się przez cztery miesiące, a zabieg ten można powtórzyć nie wcześniej niż po 4-6 miesiącach. Wszystko zależy od indywidualnych cech klienta. Czujemy się w obowiązku, żeby przełamać pewne tabu – z leczenia botuliną chętnie korzystają także panowie.

Efekty:

 • całkowita redukcja zmarszczek (lub częściowa w przypadku głęboko utrwalonych)
 • wygładzenie „kurzych łapek” wokół oczu
 • wygładzenie zmarszczek wokół ust
 • wygładzenie zmarszczek poprzecznych czoła i pionowych między brwiami
 • uniesienie opadających powiek
 • uniesienie opadających kącików ust
 • wypoczęty i zrelaksowany wyraz twarzy
 • brak powstawania nowych zmarszczek.

Złote nici liftingujące

To kolejna metoda modelująca naszą twarz. Może być także alternatywą do operacji plastycznej.

Największą zaletą zabiegu jest fakt, że efekty są widoczne bezpośrednio po wizycie klinice. Zmarszczki ulegną wygładzeniu, kontur twarzy zostanie widocznie poprawiony. Po około 10 – 14 dniach następuje naturalna produkcja nowego kolagenu, dzięki czemu skóra staje się jędrna i bardziej napięta. Elastyna i kolagen produkowane są przez cały czas utrzymywania się nici pod skórą, czyli ok. 7-8 miesięcy. Po tym czasie nici ulegają rozpuszczeniu, a efekt estetyczny utrzymuje się do około 2 lat. Jednak nawet po tym czasie, proces starzenia skóry zachodzi w wolniejszym tempie, a skóra poddana zabiegowi nie wraca do stanu poprzedniego. W zależności od potrzeb, lekarz układa nici pod skórą w taki sposób, aby poprawić kształt twarzy, np. kształt łuków brwiowych lub wygląd kości policzkowych, a także wygląd innych części ciała.

Efekty:

 • lifting skóry
 • wygładzenie zmarszczek (pionowe i poziome zmarszczki na czole) i fałd skóry
 • brak opadających policzków
 • nawilżenie i dotlenienie skóry
 • odmłodzenie skóry
 • usunięcie fałd i zmarszczek na szyi i dekolcie.