Wpływ na wygląd i kondycję naszej skóry ma wiele czynników, w tym m.in. środowisko, w którym żyjemy, tryb życia, dieta, nałogi czy też promieniowanie UV. Każdy z nich może przyczyniać się do zwiększenia aktywności wolnych rodników, które są jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za starzenie się skóry. Dlatego w pielęgnacji cery bardzo ważna jest antyoksydacja, czyli neutralizowanie szkodliwego działania wolnych rodników i niwelowanie stresu oksydacyjnego, która odpowiada m.in. za hamowanie procesów starzenia. W ramach antyoksydacji rekomenduje się m.in. zabiegi Diego Dalla Palma.

Stres oksydacyjny i antyoksydanty

Zaburzenie równowagi w powstawaniu wolnych rodników i ich zwalczaniu nazywa się stresem oksydacyjnym. Gdy do niego dojdzie, skóra starzeje się w szybszym tempie, a jej kondycja pozostawia wiele do życzenia – dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że wolne rodniki bardzo szybko uszkadzają włókna kolagenu. Tak osłabiona skóra ma skłonności do tworzenia się na niej zmarszczek i bruzd.

Dlatego tak ważne jest dostarczenie organizmowi witamin i enzymów o działaniu antyoksydacyjnym, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Kosmetyki antyoksydacyjne powinny wchodzić w skład zestawu pielęgnacyjnego każdej osoby, która ukończy 25. rok życia, kiedy to obserwuje się nasilenie występowania stresu oksydacyjnego. Poza kosmetykami warto postawić także na skuteczne zabiegi pielęgnacyjne.

Zabiegi Diego Dalla Palma – czym są?

Skuteczną metodą antyoksydacji skóry są zabiegi białej kosmetyki Diego Dalla Palma. Wśród nich znajdziecie różne zabiegi pielęgnacyjne, w tym m.in.:

  • zabieg oczyszczający z masażem;
  • zabieg Whiteligt;
  • zabieg ICON TIME.

Zabieg oczyszczający z masażem to doskonały wybór dla zmęczonej cery. Efektem zabiegu jest m.in. rozświetlenie i przywrócenie witalności skórze, przygotowanie jej do wchłaniania składników odżywczych, a także naprawa komórkowa poprzez stymulację. Zabieg ICON TIME hamuje procesy starzenia i zapobiega spowalnianiu funkcji metabolicznych skóry. Wpływa także na jej odżywienie i reguluje procesy samoregeneracji. Zabieg Whitelight dedykowany jest szarej cerze, na której mogą występować przebarwienia. W trakcie zabiegu wyrównywany jest koloryt skóry, a także zwalczane są pierwsze oznaki jej starzenia.

To tylko niektóre zalety pielęgnacyjnych zabiegów Diego Dalla Palma, które wykazują silne działanie antyoksydacyjne, usuwają szkodliwe toksyny, poprawiają funkcje metaboliczne skóry i hamują procesy starzenia.