W zabiegach z zakresu medycyny estetycznej z powodzeniem stosuje się osocze bogatopłytkowe. Specyfika tej technologii polega na tym, że osocze uzyskiwane jest z krwi pacjentki lub pacjenta, którzy poddają się zabiegowi – materiał autologiczny jest w pełni bezpieczny. Preparat podawany jest bezpośrednio w miejsce zabiegowe i przyczynia się do regeneracji skóry, a także wpływa m.in. na wygładzenie zmarszczek.

Przedstawimy, jak wygląda zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego oraz jak wpływa ono na naszą skórę.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to substancja, którą pozyskuje się po pobraniu krwi pacjenta. Z krwi wydziela się płytki osocza, które następnie wykorzystuje się w zabiegach medycznych, kosmetycznych i pielęgnacyjnych w celu pobudzenia naturalnych procesów regeneracyjnych. Preparat ten jest powszechnie wykorzystywany w kosmetologii ze względu na jego wysoką skuteczność działania. Zabieg jest mało inwazyjny i w pełni bezpieczny dla pacjentów.

Jak działa osocze bogatopłytkowe po podaniu na skórę pacjenta?

Przede wszystkim substancja ta wydziela czynniki wzrostu, które przyczyniają się do stymulacji produkcji nowych komórek skóry i ich regeneracji. To bezpośrednio wpływa na przyspieszoną samoregenerację cery, czego efekty widać bardzo szybko. Dzięki zastosowaniu osocza bogatopłytkowego produkowane są nowe naczynia krwionośne, a także pobudzane są fibroblasty do produkcji kolagenu. Stosowanie osocza na skórę pacjenta wpływa m.in. na wygładzenie zmarszczek, a także kurzych łapek z okolic oczu. Zabieg ten z powodzeniem stosuje się także na skórę policzków oraz okolice nosa, ust i czoła.

Do największych zalet tego zabiegu zalicza się:

  • wygładzenie zmarszczek;
  • nadanie skórze witalności i większej elastyczności;
  • wyrównanie kolorytu skóry;
  • napięcie skóry;
  • lepsze ukrwienie skóry;
  • wypełnienie blizn;
  • przyspieszenie regeneracji ran;
  • zagęszczenie włosów oraz odbudowa ich struktury.

To sprawia, że zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego cieszą się dużym zainteresowaniem nawet wśród najbardziej wymagających klientów.