W leczeniu trądziku coraz częściej wykorzystuje się terapię skojarzoną. Polega ona na połączeniu kilku zabiegów, których działanie się wzajemnie uzupełnia. Daje to lepsze efekty prowadzonej terapii oraz zwiększa szansę na wyleczenie pacjenta. Jednym z lepszych rozwiązań jest wykorzystanie zalet takich zabiegów jak: mezoterapia mikroigłowa DermaPen oraz kwasy PCA. To bardzo popularne zabiegi dla nastolatków, którzy zmagają się z problemem trądziku, jednak z powodzeniem mogą korzystać z nich także starsze osoby borykające się z trądzikiem cery dojrzałej.

Czym jest mezoterapia mikroigłowa DermaPen?

Zabieg ten polega na nakłuwaniu skóry twarzy pacjenta mikroigiełkami, które pulsując, wprowadzają substancje czynne pod skórę. W wyniku tego dochodzi do stymulacji samoregeneracji skóry, która tworzy włókna kolagenowe i elastynę. To właśnie one wpływają bezpośrednio na odbudowę skóry i wspierają jej naturalną walkę z trądzikiem – wyciszenie stanów zapalnych i szybsze gojenie się uszkodzeń skóry. Dermapen daje również świetne efekty w likwidacji blizn i przebarwień potrądzikowych, które niwelowane są w wyniku procesów odbudowy. Zabieg DermaPen jest w pełni bezpieczny dla pacjenta, a nowoczesna technologia sprawia, że ewentualne dyskomfort i ból są zminimalizowane.

Czym są kwasy PCA?

Aby zwiększyć skuteczność terapii przeciwtrądzikowej, kojarzy się ze sobą zabieg DermaPen oraz działanie kwasów PCA. W trakcie zabiegu indywidualnie dobrane kwasy podawane są bezpośrednio na skórę, gdzie wchodzą w reakcję z wierzchnią warstwą naskórka i prowadzą do jego złuszczenia. Dzięki temu następuje głębokie oczyszczenie, zahamowanie nadmiernej produkcji sebum i nadmiernego rogowacenia naskórka, redukcja stanów zapalnych, a także poprawa kolorytu skóry. Zabieg ten stosuje się nie tylko w leczeniu trądziku, ale także w wygładzeniu zmarszczek, a także redukcji bruzd i blizn na twarzy pacjenta, również blizn potrądzikowych.