Wraz z wiekiem zdolności regeneracyjne skóry słabną, co przekłada się na mniejszą ilość produkowanych substancji odpowiednich za jej gęstość. W efekcie skóra starzeje się, traci swoją jędrność i naturalną estetykę. Zabiegiem chętnie stosowanym w celu przywrócenia skórze młodego wyglądu i hamującym procesy starzenia się jest biorekonstrukcja skóry z użyciem stymulatorów tkankowych. Te nowoczesne preparaty są prawdziwym hitem w medycynie estetycznej.

Postaw na biorekonstrukcję

Stymulatory tkankowe pobudzają naturalne zdolności skóry do produkcji kolagenu i elastyny i szybko hamują procesy starzenia. Działanie każdego preparatu ma nieco odmienny charakter, ale procesy zachodzące w skórze w każdym przypadku opierają się na biogenezie, czyli pobudzeniu pracy fibroblastów. Dodatkowo następuje usunięcie wolnych rodników i zwiększenie nawodnienia tkanki. Po zabiegu następuje głęboka odnowa, nawilżenie i lifting skóry. Tkanka zostaje uniesiona, wygładzona i napięta, ale w subtelny i naturalny sposób. Co więcej biorekonstrukcja skóry z wykorzystaniem tych preparatów jest nie tylko skuteczna, ale także długotrwała. Dzięki głębokiej odbudowie i stymulacji na poziomie komórkowym efekty utrzymują się przez wiele miesięcy, co jest dodatkowym atutem tego rodzaju zabiegu.

Skuteczna regeneracja

Stosowanie stymulatorów tkankowych to sposób na zatrzymanie młodego wyglądu skóry na dłużej. Dzięki nim widoczna jest poprawa nawilżenia, jędrności, a także elastyczności skóry w miejscach zabiegowych. Najczęściej stosuje się je na skórę twarzy, w tym w okolicach oczu. Wśród widocznych efektów zastosowania stymulatorów znajdują się m.in.:

  • wygładzenie zmarszczek;
  • poprawienie konturu twarzy;
  • nadanie skórze sprężystości;
  • wysmuklenie twarzy;
  • neutralizacja zwiotczenia skóry;
  • lepsze nawilżenie;
  • poprawa kolorytu skóry;
  • zwiększenie elastyczności.

Te efekty można zauważyć już po pierwszych zabiegach, jednak w celu utrzymania długotrwałej poprawy kondycji skóry rekomenduje się zastosowanie serii zabiegów. Dzięki temu stymulatory tkankowe pomogą m.in. w redukcji silnych zmarszczek na czole i pod oczami.