Stosunkowo często występującą chorobą dermatologiczną jest łuszczyca. Niestety ta dermatoza ma bardzo duży wpływ na codzienne życie pacjenta, jego komfort i poczucie pewności siebie. Odpowiednio wybrana terapia może dać znakomite efekty i bardzo szybko przełoży się na poprawę samopoczucia i stanu zdrowia chorego. W leczeniu łuszczycy stosowana jest m.in. karboksyterapia. Na czym ona polega i jakie daje rezultaty?

Na czym polega karboksyterapia przy łuszczycy?

Korzystne działanie dwutlenku węgla na regeneracje tkanek ludzkiego organizmu znane jest od dziesięcioleci. Korzysta z tego także dermatologia. Sam zabieg nazywany jest terapią „cudownym gazem”, ponieważ pacjentowi w miejsce zabiegowe podaje się dwutlenek węgla, który wspomaga powstawanie nowych i silnych naczyń krwionośnych. Efektem tego jest bardzo szybko zauważalna regeneracja. Sam zabieg z powodzeniem może być wykonany z renomowanej klinice medycyny estetycznej lub w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Podczas karboksyterapii do organizmu pacjenta wtłacza się odpowiednio dobrane dawki dwutlenku węgla za pomocą iniekcji. Gaz bardzo szybko rozprzestrzenia się w wybranych tkankach i następuje ich dotlenienie, a także odżywienie. Pozwala to na kontrolę stanu zapalnego skóry w trakcie łuszczycy, a także prowadzi do rozwarstwienia i przebudowy skóry, dzięki czemu objawy choroby i jej skutki są mniej odczuwalne.

Jakich efektów można się spodziewać?

Przede wszystkim karboksyterapia wpływa korzystnie na jakość życia i redukcję objawów związanych z łuszczycą. W leczeniu stosuje się serię zabiegów (ok. 16-20) po 1-2 w tygodniu. Ostateczna liczba rekomendowanych zabiegów karboksyterapii dostosowywana jest do indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz stopnia zaawansowania choroby. Po odbyciu terapii widoczna jest znaczna poprawa w wyglądzie skóry, a także wykwitów plam łuszczycowych. Ponadto obszar zapalny na skórze ulega zmniejszeniu. Pierwsze miarodajne efekty karboksyterapii widoczne są już po 6. zabiegach. Zabieg może być z powodzeniem stosowany również w leczeniu wypadania włosów na tle łuszczycowym i nie tylko.