Wróciłaś właśnie po przerwie do pracy i zmagasz się jeszcze z kilkoma kilogramami pozostałymi po ciąży? Jesteś na diecie, uprawiasz sport, ale „jeszcze trochę” zostało Ci do osiągnięcia wymarzonej sylwetki? A może masz piękny, duży biust, który zamiast dodawać seksapilu i kobiecości, na zdjęciach z przyjęcia urodzinowego przyjaciółki wygląda na „ciężki i wielki” i sprawia, że wyglądasz na większą, niż jesteś w rzeczywistości?

Nasza stylistka podpowiada i daje Ci kilka wskazówek jak wyglądać seksownie, umiejętnie wykorzystać swoje atuty i czuć się atrakcyjną i pewną siebie w rozmiarze 40 plus.

Kilka wskazówek dla kobiet w rozmiarze 40 plus:

 • Noś rozpiętą marynarkę z jaśniejszym topem pod spodem, stworzysz tzw. podział pionowy, który wydłuży i wysmukli sylwetkę. Zastosuj ubrania z pionowymi zaszewkami i przeszyciami, zrezygnuj jednak z pionowych pasków – te, wbrew ponorom, dodają nam kilogramów.
 • Noś spodnie 7/8, a będzie jeszcze lepiej, jak dołożysz do tego kant. Spodnie zupełnie proste są doskonałą alternatywą dla spodni 7/8. Proste spodnie to takie, które mają tę samą szerokość na dole nogawki i w kolanie. Pamiętaj jednak, by kant był wyraźnie widoczny na całej nodze, aby nie znikał na udzie – dzięki temu nie spowoduje to wrażenia „ogromnego” uda.
 • Spódnicę ołówkową, zamiast tej rozszerzanej i w kształcie litery A, połącz z butami w kolorze beż, nudge lub jasny brąz. Wybieraj ubrania, które tworzą sylwetkę przy ciele- taka podkreśla kształty i wysmukla.
  Dobierając górę do spódnicy, wybieraj dekolty w kształcie litery V oraz drobne wzory w górnej części ciała. Nie używaj linii poziomych, poza poziomymi paskami – one, wbrew obiegowym opiniom, nie pogrubiają. Idealna długości Twojej marynarki to sięgająca do kości biodrowych.
 • Używaj linii pionowych: kant, rozpięta marynarka i jaśniejszy kolor pod spodem, pionowe zaszewki, drobny wzór na całej sylwetce, spodnie 7/8 zwężane na dole w połączeniu z odsłoniętymi nadgarstkami. Wyraźna, (co nie znaczy duża) biżuteria na szyi, by przykuć uwagę Twojej twarzy.
 • Podobny efekt da dekolt w literę V o ile biust jest wyraźnie zaznaczony. Twój biust pięknie podkreśli tzw. woda, czyli lekko lejący się przód. Dekolt w łódkę zakładaj wtedy, gdy Twoje biodra są obfite.
 • Talię pięknie wydobędzie sukienka kopertowa lub każda odcięta w talii. Unikaj jednak pasków, szczególnie szerokich. Mitem jest, że żeby wyglądać na szczuplejszą, należy wkładać sukienki odcięte pod biustem. Takie sukienki są idealne dla kobiet z mocno wystającym brzuchem. Zdecydowanie unikaj sukienek odciętych pod biustem, gdy masz duży biust i szerokie ramiona.
 • Zwracaj uwagę, by nie było w Twoim ubiorze zbyt wiele poziomych cięć. Bezpieczne i wskazane poziome podziały to te w kolanie, na wysokości kolców biodrowych i w talii. Oczywiście nie znaczy to, że w każdym z tych miejsc musi przebiegać pozioma linia, im mniej tym lepiej.
 • Desenie i wzory raczej drobne i gęste. Wybieraj tkaniny matowe, co nie znaczy ciemne. Wręcz przeciwnie, możesz nosić każdy kolor, który pasuje do Twojego typu urody, jednak ważne, by tkanina nie była błyszcząca czy z połyskliwą nitką.
 • Unikaj również za małych i za krótkich ubrań, dużych wzorów, stylu oversize oraz luźnych form.