Zabieg depilacji z użyciem nowoczesnego lasera jest niezwykle skuteczny i całkowicie bezpieczny. W ten sposób można trwale usunąć owłosienie z różnych części ciała. Skóra po depilacji laserowej może być lekko podrażniona i wrażliwa, dlatego ważne jest, by nie wykonywać zabiegu w lecie i unikać ekspozycji na słońce. Dla uzyskania satysfakcjonującego efektu można się zdecydować na cykl 4-6 sesji, które warto zaplanować na sezon jesienno-zimowy. A dlaczego najlepiej zrobić to właśnie teraz?

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?


Depilacja laserowa 
jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia i może być z powodzeniem stosowana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Pojedyncza sesja trwa od 15 do 40 minut, a jej długość zależy od rodzaju i wielkości depilowanego obszaru. Podczas zabiegu specjalista używa wiązki lasera, która wnika w głąb skóry i nieodwracalnie niszczy cebulki włosów. Skuteczność depilacji laserowej jest w dużej mierze uzależniona od prawidłowego dobrania mocy wiązki światła do koloru i struktury włosia. Ta innowacyjna metoda nie uszkadza okolicznych tkanek, a przed jej zastosowaniem klient powinien przejść próbę laserową, by sprawdzić, jak na zabieg zareaguje jego skóra.

Kiedy najlepiej wykonać depilację laserową?

Piękna i gładka skóra to marzenie wielu osób. Jednak codzienne depilowanie nóg, pach czy okolic bikini może być męczące. Włoski szybko odrastają i są nieprzyjemne w dotyku, a skóra wokół nich jest wyjątkowo podatna na podrażnienia. Dzięki depilacji laserowej można uniknąć dyskomfortu związanego z nadmiernym owłosieniem. Usuwanie włosów tą metodą wymaga zapisania się na co najmniej kilka zabiegów w 6-8 tygodniowych odstępach. Zarówno między wizytami, jak i bezpośrednio po nich klient powinien unikać ekspozycji na słońce. Specjaliści odradzają także używania perfum i peelingów. W lecie zastosowanie się do wspomnianych zaleceń może być problematyczne. Jeśli na zewnątrz panują wysokie temperatury, to noszenie długich spodni i koszulek spowoduje nadmierną potliwość skóry. Najlepszym okresem do wykonania zabiegu jest jesień i zima, ponieważ w chłodne dni można bezpiecznie ukryć wrażliwą skórę pod ciepłymi ubraniami.

Depilacja laserowa – kiedy warto się umówić na pierwszy zabieg?

Cykl zabiegów depilacji laserowej musi być dokładnie rozplanowany w czasie. W tym celu warto umówić się na konsultację wczesną jesienią, podczas której kosmetolog sprawdzi, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Następnie specjalista ustali z klientem obszar ciała, który zostanie poddany depilacji. Jeśli zabieg ma obejmować tylko pachy i nogi, to na pierwszą sesję można się umówić zaraz po sylwestrze. W przypadku gdy klient chce usunąć owłosienie także z okolic bikini, rąk, klatki piersiowej lub pleców, warto zacząć cykl wizyt zdecydowanie wcześniej, by zdążyć przed nadejściem lata.

Depilacja laserowa jesienią i zimą – dlaczego warto?

W sezonie letnim skóra jest narażona na częsty kontakt z promieniowaniem słonecznym, co prowadzi do jej nadmiernego wysuszenia. Jeśli zabieg depilacji laserowej ma być w pełni skuteczny, to powinien zostać wykonany na odpowiednio nawilżonej i pozbawionej widocznych uszkodzeń skórze. Jesienią i w zimie zmniejsza się także ilość pigmentu, co korzystnie wpływa na skuteczność depilacji i umożliwia szybsze osiągnięcie zadowalających rezultatów. Usuwanie nadmiernego owłosienia w chłodne dni jest komfortowe dla klienta, ponieważ zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych skutków ubocznych związanych z podrażnieniem lub przegrzaniem skóry po zabiegu. W sezonie jesienno-zimowym klienci nie muszą wykonywać żadnych dodatkowych czynności, aby zabezpieczyć skórę przed promieniowaniem słonecznym, a stosowanie rekomendowanych kosmetyków w zupełności wystarczy, by złagodzić ewentualne podrażnienia.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania


Depilacja laserowa 
jest zabiegiem bardzo bezpiecznym i prawie bezbolesnym. Jednak z takiej usługi mogą skorzystać tylko te osoby, których skóra jest w doskonałej kondycji. Do głównych przeciwwskazań zalicza się przede wszystkim:

  • przyjmowanie antybiotyków, leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych i antydepresantów
  • choroby nowotworowe, cukrzycę, infekcje wirusowe i bakteryjne
  • zmiany skórne w miejscu wykonania zabiegu
  • bielactwo, łuszczycę lub przerwaną ciągłość naskórka
  • ciążę i karmienie piersią

W trakcie konsultacji doświadczony kosmetolog przeprowadzi dokładny wywiad z klientem, by sprawdzić, czy będzie mógł bezpiecznie wykonać zabieg. Specjalista doradzi również, jak przygotować skórę do depilacji i zaproponuje zastosowanie lasera o określonych parametrach.

Depilacja laserowa jesienią i zimą to doskonały sposób na gładkie ciało. Zabieg jest niezwykle skuteczny i trwały, a w uzasadnionych przypadkach można zdecydować się na sesję przypominającą po ok. 1-2 latach. Ryzyko wystąpienia skutków ubocznych po prawidłowo wykonanej depilacji laserowej jest minimalne. Dlatego ten innowacyjny zabieg jest polecany osobom w różnym wieku, które chcą się wspaniale prezentować w sezonie urlopowym.