Odpowiednio nawilżone, wygładzone i zadbane usta mają bezpośredni wpływ na estetykę twarzy pacjentki oraz jej pewność siebie. Na rynku dostępne są profesjonalne zabiegi, dzięki którym możliwe jest odżywienie ust, a także nadanie im pięknego kształtu. W tym celu wykorzystuje się m.in. kwas hialuronowy. Nawilżanie ust kwasem hialuronowym to bezpieczne i skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu Twoje usta nabiorą nowego blasku i wspaniałego wyglądu.

Na czym polega zabieg kwasem hialuronowym?

Sam zabieg polega na wstrzykiwaniu do ust żelowej substancji, której głównym składnikiem jest kwas hialuronowy. Występuje on naturalnie w organizmie człowieka, jednak z wiekiem jego produkcja maleje, dlatego stosuje się zabiegi z wykorzystaniem zmodyfikowanej formy tej substancji w celu poprawy jędrności cery czy też modyfikacji kształtu i wypełnienia ust.

Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego do ust, pacjentki od razu dostrzegają poprawę w ich nawilżeniu, wygładzeniu, a także w nadaniu ustom pełniejszego i piękniejszego kształtu. Wypełnianie ust kwasem to bezpieczny i skuteczny zabieg, którego efekty widać praktycznie od razu.

Co warto wiedzieć o zabiegu?

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym stanowi w pełni bezpieczny zabieg, jeżeli jest przeprowadzany przez doświadczonych ekspertów. Substancja ta nie powoduje alergii, ponieważ na co dzień naturalnie występuje w ludzkim ciele. Satysfakcjonujące efekty zabiegu widać praktycznie od razu, a czas jego trwania to około 30-40 minut.

Efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego utrzymują się od 6 do 12 miesięcy i jest to zależne od indywidualnych predyspozycji i właściwości skóry pacjentki. Po tym czasie kwas ulega naturalnej resorpcji i skóra traci na nawilżeniu. Wciąż jednak dostrzegalna jest poprawa w zakresie elastyczności i jędrności ust. Aby utrzymać długotrwałe efekty, należy regularnie powtarzać zabieg. Jego częstotliwość dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta i ustalana przez specjalistę.