Czy wiesz, że zabieg to nie wszystko?

Zdrowa, gładka i pełna blasku skóry zależy w dużej mierze od naszych codziennych nawyków. Pamiętajcie, że zabiegi kosmetologiczne są terapią wspomagającą i bez odpowiedniej pielęgnacji „od środka” nie zdziałają cudów. ????

OTO KILKA WSKAZÓWEK CO ROBIĆ, ABY ZACHOWAĆ MŁODY WYGLĄD NA DŁUŻEJ:

ANTYOKSYDSYDANTY – wymiatacze wolnych rodników – cząsteczek odpowiedzialnych za przedwczesne starzenie się skóry. Znajdziesz je przede wszystkim w warzywach, owocach, zielonej herbacie. Postaraj się zjeść codziennie co najmniej jedną porcję.

NNKT – NIEZBĘDNE NIENASYCONE KWASY TŁUSZCZOWE. ????????Znajdziesz je głównie w awokado, pestkach dyni, słonecznika, nasionach chia, olejach np. lnianym czy sezamowym, tłustych rybach morskich np. łosoś, tuńczyk. Możesz traktować ziarna jako przekąskę lub dodawać je do potraw.

WODA – najlepsza źródlana, niegazowana. Potrafi zdziałać cuda. Pamiętajcie, że człowiek składa się w 80% z wody. WODA zapewni prawidłowy metabolizm komórkowy, usunie toksyny, a tym samym przyczyni się do redukcji cellulitu, zmniejszy obrzęki pod oczami i zapewni prawidłowe nawodnienie skóry. Postaraj się wypić codziennie ok. 1.5 l

POLIFENOLE – związki występujące naturalnie, głównie w czerwonych owocach i warzywach oraz w dzikiej róży. Odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego i uszczelniają naczynia włosowate. Chronią naczynia przed pękaniem i dzięki temu zapobiegają rumieniowi.

SPORT – nie tylko istotny dla zachowania pięknej sylwetki i redukcji cellulitu. ♂️⛹️‍♂️ ♀️ Ruch szczególnie na świeżym powietrzu dotleni skórę, zwiększy odnowę komórkową i poprawi mikrokrążenie skórne. Postaraj się znaleźć taką formę ruchu, która sprawia Ci przyjemność i poświęć na to czas 30 min. 3 razy w tygodniu.

SEN – odpowiednia dawka snu pozwala skórze się zregenerować. Podczas snu zachodzi w skórze szereg procesów naprawczych. Warto odłożyć telefon nieco szybciej i pozwolić naszemu organizmowi wypocząć

RELAKS – znajdź chwilę wytchnienia tylko dla siebie. ????‍♀️ Ja polecam szczególnie odprężającą kąpiel po całym dniu. Do wody warto dodać olejki eteryczne np. lawendowy, które nie tylko ukoją nasze nerwy, lecz także będą działały odżywczo i przeciwstarzeniowo na skórę. Pamiętaj, że skóra nie lubi gorąca, temperatura wody powinna wynosić ok. 40 st. C

WŁAŚCIWA PIELĘGNACJA DOMOWA. ♀️????‍♀️ Poproś kosmetologa o dobór właściwych preparatów do pielęgnacji Twojej skóry. Pamiętaj o codziennym dokładnym oczyszczaniu i nawilżaniu skóry bez względu na rodzaj cery.

Nasi kosmetolodzy podczas darmowej konsultacji dobiorą dla Ciebie odpowiednie produkty, które zaspokoją wszystkie potrzeby Twojej skóry. Stworzą dla Ciebie indywidualny program zabiegowy, aby osiągnąć maksymalne efekty na miarę Twoich potrzeb.

I pamiętajcie: NAJLEPSZA INWESTYCJA, TO INWESTYCJA W SIEBIE