Kilkanaście lat temu zdecydowałam się na makijaż permanentny brwi. Niestety pomimo wyboru profesjonalnego salonu i omówienia moich potrzeb, nie byłam zadowolona z efektu końcowego. Usuwanie makijażu laserem do tatuażu naruszyło moje naturalne włoski, które z biegiem lat stawały się coraz słabsze? Przez ostatni rok ratowałam się doraźnym malowanie brwi i henną, ale to wszystko starczało na chwilę, dlatego zaczęłam szukać trwalszego rozwiązania. Oglądałam efekt końcowy różny metod makijażu od cieniowania po microblanding. Przy moich jasnych włosach uznałam, że bardziej naturalnie będzie wyglądała ta druga metoda.

klinika 1024x768 - Makijaż Permanentny Metodą Microblandingu - beautyshow.pl

Kolejnym krokiem było znalezienie miejsca, które oferuje zabieg. Przejrzałam kilkadziesiąt zdjęć i spodobały mi się makijaże Blanki Pawłowskiej, właścicielki Kliniki Młodości. Po umówieniu się i konsultacji Pani Blanka znieczuliła skórę i rozrysowała zarysowała linię brwi pasujących do mojej twarzy. Zdecydowałam się na najjaśniejszy, możliwy kolor. Wspólnie uznałyśmy, że jeśli będzie taka konieczność to przyciemnimy brwi podczas korekty, którą robi się około miesiąca po pierwszym zabiegu.

IMG 2886 1024x503 - Makijaż Permanentny Metodą Microblandingu - beautyshow.pl

Trwałe brwi w 15 minut

Po rozrysowaniu linii brwi Pani Blanka rozpoczęła zabieg, rysując skórę małym nożykiem z barwnikiem. Zabieg nie należał do przyjemnych, ale trwał ok 7 min na każdą brew. Bardziej bolało mnie dorysowywanie włosów na lewej brwi, która też mocniej reagowała na zadrapania. Zaraz po zabiegu, skóra była zaczerwieniona i delikatnie opuchnięta, ale bez problemu mogłam wrócić do pracy.

zabieg - Makijaż Permanentny Metodą Microblandingu - beautyshow.pl

Jak dbać o brwi po zabiegu?

W dniu zabiegu miałam kilka razy przecierać skórę octaniseptem a następnego dnia wieczorem dodatkowo smarować brwi kremem z krwi smoka o działaniu natłuszczającym. Dostałam również wskazówki jak dbać o brwi i czego nie powinnam robić: nie wolno się kąpać, moczyć strupków, chodzić na basen i saunę. Przez dwa tygodnie powinno się wykonywać peelingów i opalać skóry.

IMG 2890 1 - Makijaż Permanentny Metodą Microblandingu - beautyshow.pl

Proces gojenia

Zaraz po zabiegu brwi wyglądały naturalnie. Mniej więcej po 2 dnia zaczęły się robić ciemniejsze, aż do momentu odpadania strupków między 7 a 9 dniem po zabiegu. Efekt finalny był widoczny już 9 dnia i rzeczywiście brwi były jaśniejsze niż pierwszego dnia. Tak jak mówiła Pani Blanka. Zauważyłam również, że pigment lepiej utrwalił się w lewej brwi, a prawa była równa, ale nieco jaśniejsza. Mimo wszystko zdecydowałam się na korektę dopiero po powrocie z urlopu, czyli 1,5 miesiąca po zabiegu.

Korekta

Na korektę udałam się dopiero po urlopie, ponieważ pomimo stosowania filtrów i dbania o brwi, zrobiły się jaśniejsze. Dlatego postanowiłam minimalnie je przycienić i nadać im jednolity kolor. Podobnie jak w przypadku pierwszego razu, zabieg trwał ok. 15 minut. Pani Blanka postanowiła nie zmieniać odcienia barwika, ale lekko zagęścić brwi. Proces gojenia przebiegał podobnie jak poprzednio, więc spokojnie czekałam na końcowy efekt do 9 dnia. Po wygojeniu się strupów brwi miały jednolity kształt i kolor

BS zabieg 1024x768 - Makijaż Permanentny Metodą Microblandingu - beautyshow.pl

Zabieg nie należy do przyjemnych, ale trwa naprawdę krótko, a efekt utrzymuje się na długo, po ok 2 latach zalecana jest korekta. Jestem bardzo zadowolona z tego, że zdecydowałam się na microblanding. Wreszcie na wakacjach wystarczyło, że pomalowałam rzęsy i makijaż zrobiony J Brwi są ładne i wyglądają naturalnie, a o taki właśnie efekt mi chodziło.  Cena zabiegu wraz z korektą to 900 zł.

Magda Cieślak