Osoby cierpiące na nadmierną potliwość często żyją z poczuciem dyskomfortu i wstydu. Dolegliwość objawiająca się mokrymi dłońmi i stopami, a także przepoceniem ubrań może negatywnie wpływać na codzienne funkcjonowanie. Przekłada się to na niższą pewność siebie oraz problemy w nawiązywaniu kontaktów z innymi osobami. Na szczęście możliwa jest walka z nadpotliwością, dzięki zabiegom z zakresu medycyny estetycznej.

Botoks na nadpotliwość

Skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie botoksu na nadpotliwość. Jego podanie hamuje wydzielanie nadmiernej ilości potu przez gruczoły potowe, których w organizmie człowieka jest około 3 milionów. Zabieg ten najczęściej stosowany jest w okolicach pach, na dłonie, stopy i twarz. Oczywiście można zdecydować się na wybór dowolnej części ciała, w której występują gruczoły potowe. Po wstrzyknięciu do organizmu toksyny botulinowej widać szybkie rezultaty. Ograniczenie wydzielania potu utrzymuje się przez około 6-8 miesięcy, a zabieg swobodnie można powtarzać.

Zapobieganie nadmiernej potliwości wpływa pozytywnie na pewność siebie oraz komfort życia osób, u których zaburzone jest działanie gruczołów potowych. To one odpowiadają za utrzymanie prawidłowej temperatury ciała, a nadpotliwość jest efektem ich nieprawidłowego działania.

Problem dotyczący kobiet i mężczyzn

Problem nadpotliwości jednakowo dotyczy kobiet i mężczyzn. W obu przypadkach nadmierne wydzielanie potu jest dyskomfortowe i może utrudniać normalne funkcjonowanie. Skala problemu narasta w sytuacji, gdy nadpotliwości towarzyszy również nieprzyjemny zapach. Atutem stosowania botoksu na nadpotliwość jest to, że zabieg jest bezbolesny i krótki. Efekty widać bardzo szybko, a osoby cierpiące na nadmierną potliwość zyskują komfort psychiczny i spokój na wiele miesięcy. Po zabiegu należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza.

Na miejsce zabiegowe nie powinno stosować się dezodorantów i antyperspirantów oraz przez pierwsze kilka dni warto ograniczyć jego ekspozycję na naturalne słońce. Jednocześnie przez początkowy okres należy zrezygnować z uczęszczania na: basen, siłownię, saunę i solarium.