Okres ciąży to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. W jej ciele zachodzą ważne zmiany oraz budzi się nowe życie. To również okres, w którym należy zwrócić szczególną uwagę na ochronę swojego zdrowia i pielęgnację ciała, dlatego przedstawiamy wybrane zabiegi medycyny estetycznej, które będą bezpieczne i wskazane w ciąży. Warto w tym wyjątkowym czasie zadbać o siebie, poczuć się kobieco i zniwelować zmiany, które powstają w wyniku działania hormonów i zmęczenia.

Infuzja tlenowa dla kobiet w ciąży

Jednym z popularnych zabiegów dla kobiet spodziewających się dziecka jest infuzja tlenowa. W ciąży jest w pełni bezpieczna, a jej zastosowanie wpłynie korzystnie na kondycję skóry przyszłej mamy. Zabieg jest nieinwazyjny, dzięki czemu bez obaw może być stosowany przez kobiety ciężarne. Metoda wykorzystywana jest w procesie odmładzania skóry twarzy i daje natychmiastowe efekty.

Zabieg polega na dostarczaniu do skóry składników odżywczych, które podawane są specjalną aparaturą pod ciśnieniem. Tlen dostarczany skórze wpływa na odświeżenie jej wyglądu i promienisty kolor, a towarzyszące mu składniki takie jak kwas hialuronowy i witaminy odpowiadają za nawilżenie i wygładzenie skóry. Zabieg najczęściej wykorzystywany jest na twarz. Infuzja tlenowa może być wykonana raz lub w serii zabiegów, w zależności od zaleceń specjalisty i indywidualnych potrzeb pacjentki.

DermaPen w ciąży – czy jest bezpieczny?

Jeśli chodzi o zabiegi regenerujące i odmładzające, dobrym wyborem w ciąży będzie DermaPen. Zabieg polega na stymulacji skóry twarzy mikroigiełkami. Te, nakłuwając skórę, pobudzają do działania włókna kolagenowe, które przyspieszają produkcję kolagenu i przebudowę skóry.

Efekty widać już po jednym zabiegu, a skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Ponadto redukowane są zmarszczki na twarzy. Zabieg wykorzystuje się również w celu wyrównania kolorytu skóry, redukcji worków i cieni pod oczami oraz zmniejszenia widoczności porów.

Wskazane w artykule zabiegi są bezpieczne dla kobiet w ciąży, jednak przed skorzystaniem z każdego z nich warto skonsultować do z lekarzem prowadzącym lub innym specjalistą.