Jędrne, sprężyste i pełne usta to marzenie wielu kobiet.

Jeśli jednak twoim zmartwieniem są dwie cienkie niteczki zamiast warg – to nie ma sensu, żebyś popadała w kompleksy. Kwas hialuronowy nie tylko wypełni twoje usta, ale też nawilży je, poprawi koloryt i kontur.

Co to jest? 

Kwas hialuronowy to substancja, naturalnie występująca w organizmie człowieka w postaci soli sodowej (hialuronianu sodu). W najwyższym stężeniu występuje w ciele szklistym oka, w mazi stawowej oraz w skórze. Substancja ta jest również składnikiem płynów ustrojowych i tkanki łącznej, a także budulcem ścian naczyń krwionośnych.

Najważniejszą funkcją kwasu hialuronowego jest wiązanie wody. Jeden gram może wiązać aż do sześciu litrów. Kwas hialuronowy stale odnawia się w naszym ciele. Codziennie około 30 procent tej substancji, obecnej w organizmie, ulega rozpadowi, a jej miejsce zajmują nowe cząsteczki. Niestety wraz z wiekiem kwasu jest coraz mniej, a to powoduje degenerację tkanek. Wówczas skóra staje się odwodniona, traci swój naturalny, promienny kolor, pojawiają się zmarszczki. Aby oszukać trochę proces starzenia coraz bardziej popularne staje się uzupełniane niedoborów kwasu poprzez zastrzyki czy tabletki.

Zastosowanie kwasu w medycynie estetycznej

Substancja ta jest niezwykle często wykorzystywana w zabiegach typu anti-aging. Taki zabieg polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka preparatu zawierającego kwas. Preparat ten bywa też alternatywą do operacji plastycznych. Chirurdzy często doradzają klientom, by zamiast decydować się na inwazyjny zabieg np. korekty nosa, najpierw spróbowali go wyrównać kwasem.

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym

W Klinice Młodości prawdziwym hitem jest nawilżanie ust kwasem hialuronowym.  Oprócz wspominanego nawilżenia tkanki taki zabieg powiększa wargi i poprawia kontur ust. Procedura polega na wstrzyknięciu preparatu (który ma postać żelu i jest zmodyfikowaną postacią naturalnego kwasu występującego w naszym organizmie) w wybranym rejonie skóry i na właściwej dla niej głębokości. Zabieg zakończony jest masażem, który ostatecznie układa preparat w ustach. Uwaga! Nie należy robić tego masażu samodzielnie. Na takie działanie może sobie pozwolić tylko wykwalifikowany specjalista.

Czy zabieg jest bolesny?

W zabiegu wykorzystywane są bardzo cieniutkie igły. Wiele naszych klientów twierdzi, że ból jest minimalny. Usta są jednak dosyć wrażliwą okolicą, więc w tym przypadku możemy zastosować znieczulenie np. maścią Emla. Nie zaleca się wykonywania zabiegu w czasie miesiączki, dlatego, że panie są wówczas bardziej wrażliwe na ból.

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekty zabiegu utrzymują się od ok. 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy ulega wchłonięciu, Mimo to skóra jest nadal wyraźnie napięta, elastyczna i jędrna. Dla utrzymania długotrwałych efektów zabieg należy systematycznie powtarzać.

Praktyczne informacje 

Wykonanie zabiegu trwa ok. 30-40 minut.  Jego efekty widoczne są praktycznie od razu. Klient po zabiegu powinien stale stosować na usta preparat z wysokim filtrem. Jesień, ze względu na umiarkowaną temperaturę, to najlepszy czas na wykonanie tego zabiegu, dlatego nie zwlekaj i już dziś zapisz się na konsultacje w Klinice Młodości.