Chętnie zalecam klientkom zabiegi, których działanie opiera się na pobudzeniu własnych procesów naprawczych, przy możliwie najkrótszym okresie gojenia i najmniejszej ingerencji. Aby efekty były długotrwałe, komponuję procedury z zabiegów, których skuteczność i bezpieczeństwo poparte jest badaniami klinicznymi. Dzięki połączeniu w określoną sekwencję zabiegi zyskują lepszy skutek razem, niż jakby miały być wykonywane osobno.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym + karboksyterapia.
Wykorzystuję tutaj szczególne intensywne działanie regeneracyjne obu procedur. Poprzez karboksyterapię wpływam na poprawę lokalnego krążenia krwi, zwiększam metabolizm w komórkach skóry, dzięki czemu później podane osocze zostanie znacznie lepiej przyswojone, a procesy regeneracyjne będą miały szerszy zakres. Synergiczne działanie zabiegów pozwala na natychmiastowe odświeżenie wyglądu, zadziwiający efekt wypoczętej cery, a w późniejszym etapie jej większą jędrność, napię cie, zagęszczenie i żywszy koloryt. Tworząc tą terapię łączoną , nastawiałam się głównie na regenerację skóry twarzy i okolic oczu, z czasem okazało się , że jest to rewelacyjne rozwiązanie takż e do biorewitalizacji innych obszarów zabiegowych. To prawdziwy hit w walce z rozstępami i wiotkością skóry na ciele.

Karboksyterapia wywołuje w zerwanej i w mało aktywnej tkance rozstępu procesy naprawcze, a osocze potęguje ten efekt, dostarczając komórkom skóry czynniki wzrostowe z zewnątrz, dzięki czemu kaskada procesów naprawczych jest dużo bardziej intensywna, niż gdyby zabiegi wykonywane byłyby osobno. Efektem działania na rozstępy jest znaczna poprawa wyglądu skóry: rozjaśnienie i spłycenie ich głębokości, a także zagęszczenie wiotkiej skóry.

Zabieg łączony karboksyterapii i osocza bogatopłytkowego wykorzystujemy także z powodzeniem w terapii łysienia i wypadania włosów. Tutaj karboksyterapia natychmiast zmniejsza wypadanie włosów, a osocze stymuluje osłabione mieszki włosowe do wzrostu i regeneracji. Dodatkowym atutem karboksyterapii jest zmniejszenie napięcia mięśni głowy, których ciągły przykurcz powoduje stałe zmniejszenie ukrwienia i gorsze odżywienie mieszków włosowych. Gaz stosowany w karboksyterapii zmniejsza także potencjalne dolegliwości bólowe związane z mezoterapią poprzez wytworzenie przestrzeni dla preparatu osocza. Dzięki temu efekt jest natychmiastowy, a przy tym długotrwały.

Joanna Marchewska
Kosmetolog i pielęgniarka w Klinice Młodości, która z przyjemnością łączy oba zawody. W swojej pracy nieustannie dąży do podnoszenia kwalifikacji oraz standardów wykonywanych zabiegów. Jej pasją jest kompleksowa opieka upiększająca, skierowana na realizację potrzeb i poprawę samopoczucia.