Zdecydowanie innowacyjną metodą walki ze starzeniem się skóry bez użycia skalpela jest Hifu – skalpel ultradźwiękowy.

W Klinice Młodości Blanki Pawłowskiej mamy możliwość działania na najnowszej jakości sprzęcie w technologii 4D pracując w obszarze twarzy oraz całego ciała.

W jaki sposób przebiega cały proces przeciwstarzeniowy?

HIFU w medycynie estetycznej i kosmetologii to bardzo skuteczny, bezinwazyjny lifting twarzy i ciała, który skupia wiązkę ultradźwiękową o wysokim natężeniu. W tkankach na tym obszarze powstają dwa zjawiska fizyczne:

  • Efekt termiczny – w skutek absorpcji przez komórki fal ultradźwiękowych, następuje kumulowanie ciepła. Wskutek tego następuje koagulację tkanek. Działanie urządzenia przenika przez warstwy naskórka (nie uszkadzając ich) oraz działa na określonych głębokościach. Tam następuje podgrzanie tkanek do 60-70oC.
  • Efekt mechaniczny – polega na wytwarzaniu pęcherzyków gazu wewnątrz komórek i w skutek tego narastaniu ciśnienia w ich wnętrzu. W efekcie prowadzi to do celowego niszczenia struktur tkankowych aby sprowokować je do odbudowy.

Wiązka fali ultradźwiękowej sięga warstwy mięśniowo-powięziowej skóry za pomocą skoncentrowanych fal ultradźwiękowych o wysokiej energii, poprawia zawieszenie warstwy mięśniowo-powięziowej (SMAS) skóry, kompleksowo rozwiązuje problemy zwiotczenia i poluźnienia owalu twarzy. Fale ultradźwiękowe docierają na ściśle określoną głębokość zapewniając najlepszy efekt modelowania, naciągnięcia i zagęszczania; stymulując rozwój mięśni i ich uniesienie. Wpływa na warstwę kolagenu pod skórą, powodując jego przebudowę i tworzenie się nowego, rozwiązując problemy starzenia się poprzez odzyskiwanie elastyczności, rozjaśnienie skóry, usuwanie zmarszczek i zmniejszanie porów.

Najnowsze wysokiej klasy urządzenie do odmładzania posiada trzy doskonałe funkcje – ujędrnianie, modelowanie i zredukowanie tkanki tłuszczowej. Jest to obecnie najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny zabieg przeciwdziałający starzeniu się skóry i poprawiający owal twarzy. Hifu 4D do pielęgnacji skóry w różnym wieku uzyskało uznanie instytucji branży kosmetycznej za brak przerwania ciągłości skóry, brak rekonwalescencji, brak krwawienia i możliwość wielokrotnego wykonywania zabiegów do poprawy wyglądu twarzy oraz ciała.

Oto efekty na jakie możemy liczyć dzięki zabiegowi Hifu 4D:

  • Spectrum zabiegów na twarz: opadanie brwi, utrata ostrości konturu twarzy, opadanie policzków (tzw. „chomiczki”), opadanie kącików ust, zwiotczały podbródek, zanik linii żuchwy, ogólne objawy starzenia.
  • Spectrum zabiegów na ciało: zwiotczała skóra na brzuchu, nadmiar tkanki tłuszczowej, lokalne otłuszczenia, konturowanie sylwetki.

Efekt napięcia i modelowania utrzymuje się co najmniej 18 do 24 miesięcy po jednym zabiegu i zaleca się aby raz w roku go powtórzyć.

Autor: Karolina Dąbrowska Specjalista od Maderoterapii