Retinol jest bez wątpienia substancją wielozadaniową, którą każda osoba stosująca świadomą pielęgnację domową powinna rozważyć. Retinolowi warto poświęcić dłuższą chwilę ma on bowiem zbawienny wpływ na komórki skóry. Retinol znajdziemy w produktach do pielęgnacji domowej, jest także obecny jako odrębny zabieg w gabinetach.

W zależności od formy retinolu rozwiązać możemy wiele, różnorodnych problemów skórnych:
✓ W przypadku skóry cienkiej, pozbawionej jędrności, z widocznymi przebijającymi naczyniami krwionośnymi efektem będzie przebudowa skóry, na mocniejszą i o zwartej strukturze.
✓ Skóra starzejąca się zagęści się, a koloryt ujednolici, spłycą się zmarszczki mimiczne i bruzdy.
✓ Cera pogrubiała i szara, stanie się miękka i promienna.
✓ Skóry trądzikowe, przetłuszczające się i skłonne do zapychania staną się widocznie zdrowsze, gładsze, zagoją się stany zapalne. Co istotne retinol wpłynie na przebudowę poszerzonych gruczołów łojowych, a dzięki temu osiągniemy mniejszy łojotok.
✓ Retinol normalizuje skórę mieszaną- zmiękcza zaskórniki w strefie „T” i zwęża pory.
✓ Przebarwienia skórne zniwelują się- dzięki rozproszeniu komórek barwnikowych w skórze, a efekty dalszych działań przeciwko przebarwieniom będą większe.

Retinol czyli witamina A ma udowodniony naukowo, najskuteczniejszy wpływ na komórki skóry, Retinol odnaleźć można nie tylko w produktach do pielęgnacji domowej, ale także w zabiegach profesjonalnych. Zabiegi w gabinecie to przede wszystkim wyższe stężenie retinolu i szybsze osiągnięcie efektów.

W Klinice Młodości zabieg obejmuje także, odpowiedni dla skóry peeling kwasowy poprzedzający zabieg. Nasze klientki otrzymują prezent- produkt z retinolem do pielęgnacji w domu. Podejście dwuetapowe czyli zabieg profesjonalny i kontynuacja pielęgnacji w domu pozwala na osiągnięcie najskuteczniejszych efektów zabiegowych, bez podrażnienia i bez widocznego złuszczania.

Zabieg Reti Peel wykonuje się maksymalnie dwa razy w roku, jest to bardzo intensywna kuracja dla skóry. Efekty zagęszczenia skóry utrzymują się długo, ponieważ retinol powoduje odświeżenie skóry na poziomie żywej komórki.

Po zabiegu spodziewać możemy się mikro (niewidocznego dla oka) złuszczania, jednak Reti Peel w porównaniu do innych zabiegów z retinolem nie powoduje podrażnienia i pieczenia. Ten zabieg jest także dodatkowo idealną okazją do rozmowy ze specjalistą o wprowadzeniu na stałe retinolu do pielęgnacji domowej.

Przeciwskazaniami do zabiegu jest:
– Ciążą i wczesny okres karmienia piersią;
– Uszkodzona skóra w miejscu zabiegu;
– Aktywna opryszczka;
– Aktywny trądzik różowaty;

Podsumowując, zabieg Reti Peel to samo dobro dla skóry, pozwala nam osiągnąć efekt WOW.