Kilka piegów na nosie potrafi dodać uroku. Księżna Meghan Markle na swoim ślubie zdecydowała się na delikatny makijaż, właśnie po to, by uwydatnić delikatne „kropeczki” na swojej twarzy.

Problem pojawia się wtedy gdy przebarwienia wymykają się spod kontroli. Przebarwienia po bliznach, plamy starcze, duże piegi, które są pamiątką po wakacjach bez filtra przeciwsłonecznego. Takim przebarwieniom mówimy stanowcze nie. W Klinice Młodości znajdziecie szereg zabiegów, które pozwolą Wam rozprawić się z nimi raz na zawsze.

Diego Della Palma – zabieg wybielający
W Klinice Młodości wykonujemy kilka zabiegów z tej serii. Wśród nich są głęboko relaksujące i odżywiające skórę. Jedną z opcji jest też wariant wybielający. Zabieg ten zalecany nie tylko dla osób z przebarwieniami, ale także dla tych z szarą, pozbawioną zdrowego kolorytu skórą. Co ważne zabieg ten mogą spokojnie wykonywać kobiety w ciąży. Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii około czterech zabiegów przeprowadzanych raz w tygodniu. Zabieg ten można wykonywać o każdej porze roku.

Peelingi chemiczne
To peelingi wykonywane przy pomocy kwasów. Takie zabiegi doskonale złuszczają warstwę rogową naskórka, w efekcie rozjaśniają skórę i pomagają ograniczyć przebarwienia. Dodatkowo peelingi te poprawiają stan bariery skórno-naskórkowej, wspomagają przenikanie innych substancji stosowanych zewnętrznie na skórę, pobudzają produkcję fibroblastów do produkcji kolagenu.

Kwasy zalecane w walce z przebarwieniami:
Kwas azelainowy – należy do najbardziej efektywnych substancji wybielających, zmniejsza przebarwienia potrądzikowe, pozapalne,
poopoparzeniowe. Kwas azelainowy nie wywołuje reakcji fototoksycznych i fotoalergicznych, dlatego może być stosowany latem i w ciągu dnia. Doskonały dla każdego rodzaju skóry, niezależnie od wieku.

Kwas glikolowy – najczęściej wykorzystywany kwas w kosmetyce. Ma małą cząsteczkę, dzięki czemu penetruje głębsze warstwy skóry. Dzięki temu stymuluje odnowę komórkową i pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Poza działaniem złuszczającym – nawilża i rozjaśnia przebarwienia. Kwas salicylowy – złuszcza martwe i uszkodzone komórki oraz wywołuje kontrolowane uszkodzenia kolejnych warstw, w celu pobudzenia procesu odnowy. Jest to kwas rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki tym właściwościom złuszcza martwe komórki na powierzchni naskórka. Zmniejsza przebarwienia oraz wyrównuje koloryt skóry.

Lightening
Zabieg ten to rodzaj peelingu, który przeprowadza się za pomocą preparatu zawierającego substancje rozjaśniających skórę. Składniki te to: pochodne witaminy A oraz aktywne składniki depigmentacyjne, antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe. Po zastosowaniu peelingu następuje intensywna odbudowa naskórka oraz przebudowa i regeneracja włókien kolagenowych. Zaletą zabiegu jest działanie na różnych poziomach skóry. Na poziomie skóry właściwej działanie peelingu skutecznie hamuje i rozprasza akumulację melaniny. Natomiast działając na naskórek następuje pobudzenie regeneracji komórkowej a tym samym pogrubienie tej warstwy . Głównym wskazaniem do zabiegu są przebarwienia, skóra tłusta, łojotokowa czy z bliznami potrądzikowymi.

Laserowy peeling węglowy
Wykonywany jest za pomocą wysokoenergetycznego lasera O-Switch. Zabieg ten polega po pierwsze na nałożeniu na twarz, szyję lub dekolt maski węglowej, a dokładniej drobinek węglowych wnikających do wszystkich zakamarków powierzchni skóry. Następnie specjalista naświetla skórę promieniem laserowym. Drobinki absorbują energię światła laserowego, czego efektem jest oczyszczenie i zwężenie porów skóry, ujednolicenie jej kolorytu, stymulacja produkcji kolagenu, zmniejszenie stanów zapalnych  oraz ustabilizowanie
wydzielania sebum.

Zabieg nie jest bolesny, efekty pojawiają się szybko, bezpośrednio po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona i wyraźnie napięta. Zaleca się wykonanie sześciu zabiegów w odstępach 2–3 tygodniowych. Aby uzyskać szybsze i bardziej intensywne efekty zabieg można połączyć np. z mikrodermabrazją.

Cosmelan
To jedna z najskuteczniejszych, nieinwazyjnych terapii wybielających, dostępnych we współczesnej kosmetologii. W praktyce to trzymiesięczna terapia, na którą składa się specjalistyczna maska i samodzielna aplikacja kremu wspomagającego działanie maski. Terapia jest praktycznie bezbolesna, nieinwazyjna i prosta w przeprowadzeniu. Pierwsze rezultaty są widoczne już po tygodniu terapii, ale bardzo widoczne zmiany w kolorycie i kondycji skóry są zauważalne najczęściej po miesiącu.

BB GLOW
Zabieg ten polega na wprowadzenie na skórę specjalnego serum. Dzieje się to przy pomocy urządzenia zakończonego kartridżem z mikroigłami. Specjalista wykonujący zabieg, zastosuje znieczulenie, dzięki czemu zabieg jest zupełnie bezbolesny. Substancje aktywne są wprowadzane w skórę przy użyciu technologii MTS (Micro Needle System) i odbywa się wyłącznie w naskórku.  Naturalny proces złuszczania, powoduje stopniowe wyłuszczanie się pigmentu, dlatego należy powtarzać zabieg w serii, co 2 tygodnie, aby efekt był stale
ponawiany.

Celem zabiegu jest wszystkim rozjaśnienie, dodanie blasku i wygładzenie kolorytu skóry twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni.
Dermawhiet BB Glow to wyjątkowe serum produkcji koreańskiej z dodatkiem podkładu. Serum jest wzbogacone o naturalne ekstrakty roślinne, komórki macierzyste, peptydy oraz niacynamid, czyli witaminę B3.  Niacynamid jest to witamina dobrze przenikająca przez warstwę rogową naskórka. O jej wyjątkowości świadczy fakt, iż stymuluje ona syntezę kolagenu i zwiększa produkcję ceramidów, które są głównym składnikiem lipidowej bariery ochronnej skóry. Witamina B3 poprzez zmniejszenie transpidermalnej utraty wody powoduje lepsze nawilżenie skóry i poprawę jej elastyczności.  Jednocześnie jest to silny antyoksydant, który wspomaga ochronę skóry przed działaniem promieniowania UVB oraz przed wolnymi rodnikami.