Wiele osób cierpi na problemy związane ze skórą głowy oraz włosami. Wśród najczęstszych schorzeń wymienia się: łupież, łojotok, intensywne wypadanie włosów, ich osłabienie, łysienie. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad konsultację trychologiczną u renomowanego specjalisty.

W tym artykule wyjaśnimy, z czym wiąże się taka wizyta oraz czym jeszcze zajmuje się trychologia.

Czym jest trychologia?

Trychologia to dziedzina, która zajmuje się diagnozowaniem, badaniem oraz leczeniem problemów związanych ze skórą głowy oraz włosami. Specjalistów w tym zakresie można podzielić na lekarzy trychologów oraz trychologów kosmetycznych, który zajmują się realizacją zabiegów z pogranicza medycyny i kosmetologii.

Kiedy warto udać się na konsultację trychologiczną?

Z wizytą u trychologa nie powinno się zwlekać. Jeżeli pacjent zauważy niepokojące objawy związane z wypadaniem włosów lub problemami skórnymi, w tym z łuszczeniem skóry lub w łojotokiem, to niezbędna jest jak najszybsza wizyta u specjalisty. Konsultacja trychologiczna pomoże we wskazaniu przyczyny problemów pacjenta oraz pozwoli na skuteczne jej wyeliminowanie, dzięki leczeniu lub przeprowadzeniu określonych zabiegów.

Wiele osób decyduje się na walkę z problemami skóry głowy we własnym zakresie, jednak ogólnodostępne preparaty kosmetyczne i medyczne nie zawsze gwarantują wysoką jakość działania. Bez określenia przyczyny danego zjawiska, trudno będzie wyleczyć skutki – zwykle kosmetyki pomagają pozbyć się jedynie objawów, a nie samego problemu. Właśnie dlatego warto udać się na konsultację trychologiczną i rozpocząć leczenie.

Popularne zabiegi trychologiczne

W renomowanych klinikach medycyny estetycznej można skorzystać przynajmniej z kilku zabiegów, które dostosowywane są do potrzeb i problemu pacjenta. W ten sposób można wdrożyć między innymi leczenie łysienia, które może mieć bardzo wiele przyczyn. Do najpopularniejszych zabiegów trychologicznych należą: infuzja tlenowa, mezoterapia igłowa, karboksyterapia i terapia osoczem bogatopłytkowym. Wybór odpowiedniego leczenia dobiera specjalista.