Modelowanie kształtu oraz wielkości ust za pomocą wprowadzania kwasu hialuronowego jest zabiegiem bezpiecznym, dlatego w ogromnej większości przypadków przynosi zadowalające efekty. Dziś podpowiemy, jak prawidłowo przygotować się do zabiegu, aby jak najdłużej cieszyć się atrakcyjnymi ustami w nowym wydaniu.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – kiedy warto?

Na powiększanie ust możemy zdecydować się, gdy genetycznie uwarunkowany kształt, struktura lub kolor naszych ust są niezadowalające, a codzienne korygowanie za pomocą makijażowych trików jest dla nas zbyt męczącym zadaniem.

Kobiety decydują się na ten zabieg również w momencie, gdy poprawy wymaga kondycja ust – najczęściej jest to spowodowane procesami starzenia. Częsta ekspozycja na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego oraz czynników atmosferycznych (szczególnie silny wiatr oraz skrajne temperatury) może przyczyniać się do znacznego osłabienia włókien kolagenowych. Również z wiekiem usta tracą jędrność oraz objętość.

Podanie kwasu hialuronowego w każdym ze wspomnianych przypadków pozwoli uzyskać bardzo satysfakcjonujące efekty. Usta będą nawilżone, wypełnione, jędrne i napięte, zaś ich struktura, kształt, a nawet koloryt zostaną pomyślnie skorygowane.

Jak wygląda zabieg wypełniania ust?

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją stosowaną w medycynie i kosmetologii w celu zwiększenia poziomu nawilżenia tkanek (np. w kroplach do oczu). Występuje on również naturalnie w naszej skórze. Miejscowe wstrzyknięcie tej substancji spowoduje zatem m.in. znaczne zwiększenie nawilżenia w miejscu iniekcji. Spowoduje to poprawę wyglądu ust, wymodelowanie ich i wypełnienie.

Przed wykonaniem zabiegu w klinice należy przeprowadzić konsultację oraz wywiad. Pacjentka zostaje poinformowana o wskazaniach, a także wykluczane są ewentualne przeciwwskazania, takie jak np. okres ciąży i karmienia, opryszczka, trądzik, stany zapalne, skłonność do blizn przerostowych, czy też nadwrażliwość na kwas hialuronowy. Na tej podstawie stwierdza się, czy przeprowadzenie zabiegu będzie w naszym przypadku bezpieczne.

W trakcie konsultacji wybiera się również rodzaj kwasu hialuronowego, który lepiej się sprawdzi w naszym przypadku. Wszystko zależy od celu, na jakim nam zależy. Do wypełniania ust wykorzystywane są:

  • Kwas hialuronowy nieusieciowany
    Wykorzystywany do zwiększenia nawilżenia, jednak przy jego pomocy nie zmienia się kształtu ust. Jego efekty są krótkotrwałe – do około miesiąca.
  • Kwas hialuronowy usieciowany
    Stosuje się go w charakterze wypełniacza – ujędrnia, podnosi i zwiększa objętość oraz rozmiar ust. Efekty jego działania zależą od stopnia usieciowania i mogą trwać nawet do półtora roku.

W dniu zabiegu w pierwszej kolejności wykonuje się znieczulenie miejscowe, np. za pomocą specjalnego żelu, który nakłada się na usta. Następnie specjalista wprowadza w głąb naskórka warg kwas hialuronowy za pomocą tzw. mikrokaniuli. Dzięki temu minimalizuje się efekty uboczne, takie jak potencjalne krwiaki powstałe w wyniku uszkodzenia naczyń krwionośnych.

Warto przygotować się na to, że zabieg potrwa co najmniej 30 minut – w zależności od efektów, jakie chcemy uzyskać, może się nieco przedłużyć. Tuż po zabiegu można czuć lekkie opuchnięcie, które ustępuje w ciągu około doby.

Rekonwalescencja po zabiegu – z czym należy się liczyć?

Tak naturalny, bezpieczny i prosty zabieg, jakim jest powiększanie ust kwasem hialuronowym nie wiąże się z koniecznością rekonwalescencji. Możemy natychmiast powrócić do swoich codziennych zajęć.

Warto pamiętać jednak, że efekty samego zabiegu zaczną być widoczne w pełni, gdy kwas hialuronowy zwiąże wodę w tkankach, a usta przyjmą swój ostateczny kształt. Zajmuje to okres około dwóch tygodni. Do tego czasu lepiej nie korzystać z solarium, nie zażywać kąpieli słonecznych oraz unikać wizyt w saunie. Należy również zwiększyć podaż płynów aby zadbać o utrzymywanie wysokiego poziomu nawilżenia w tkankach.

Oprócz nawilżania organizmu od wewnątrz, warto także zaopatrzyć się w balsam nawilżający do ust i zadbać o kondycję naskórka pokrywającego wargi.

Powiększanie ust – czy warto?

W ramach podsumowania kilka słów o zasadności zabiegu powiększania ust. W przypadku jakichkolwiek kompleksów na punkcie naszego wyglądu, zawsze warto rozważyć zabieg, który pozwoli na zminimalizowanie lub całkowite wyeliminowanie kłopotliwej cechy fizycznej. Jeśli całe życie cierpieliśmy z powodu wąskich, niesymetrycznych, małych ust – zdecydowanie warto poczuć się ze sobą lepiej i wypełnić je kwasem hialuronowym. Lata spędzone na próbach zaakceptowania naszego wyglądu czy też stosowaniu rozmaitych makijażowych trików możemy zamienić na znacznie bardziej atrakcyjne odbicie w lustrze. Warto przyznać, że taki efekt wart jest każdego wysiłku i pieniędzy. W szczególności, że zabieg wypełnienia ust kwasem hialuronowym jest dzisiaj ogólnodostępnym zabiegiem, który w dodatku odbywa się nieinwazyjnie, szybko, zaś ceny są względnie atrakcyjne.

Kuszące jest również to, że efekty wypełnienia ust widoczne są natychmiast. Choć świeżo po zabiegu może wystąpić lekki obrzęk, po jego ustąpieniu możemy cieszyć się spektakularnymi, pięknymi, symetrycznymi i kształtnymi ustami, o jakich marzyliśmy prawdopodobnie przez całe nasze życie. Odpowiadając zatem na pytanie – czy warto? Jak najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *