Problem starzejącej się i wiotkiej skóry może uwidaczniać się już po trzydziestce. Wraz z wiekiem skóra traci swoje właściwości elastyczne oraz spada jej nawilżenie. Może to wpłynąć negatywnie na jej estetykę, a także pogorszyć samopoczucie pacjentów. W walce z efektem starzejącej się skóry wykorzystuje się liczne zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii. Wśród nich znajduje się między innymi HIFU. Zabieg w Warszawie realizowany jest wyłącznie przez renomowane kliniki. Sprawdźcie, czym jest HIFU i jakich efektów po zabiegu można się spodziewać.

Zabieg HIFU – regeneracja skóry

Technologia HIFU polega na wykorzystaniu skupionej wiązki fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu, które kierowane są bezpośrednio w miejsce zabiegowe. W efekcie tego dochodzi do mikropoparzeń skóry. Stymuluje to naturalną regenerację skóry pacjenta, która postępuje bardzo szybko i efektywnie. To zabieg bezinwazyjny, ponieważ podczas sesji nie dochodzi do naruszania zewnętrznej warstwy skóry. Przed użyciem skupionej wiązki fal ultradźwiękowych miejsce zabiegowe jest pokrywane żelem oraz środkiem przeciwbólowym. Atutem HIFU jest możliwość wykorzystywania zabiegu na różne części ciała. W zależności od potrzeb pacjenta i miejsca zabiegowego można ustawić trzy warianty głębokości, do której dochodzą fale ultradźwiękowe.

Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu HIFU?

Dużym atutem HIFU jest widoczność efektów już po pierwszym zabiegu. Zabieg HIFU doskonale sprawdza się w walce z wiotką i starzejącą się skórą. Fale ultradźwiękowe wpływają korzystnie na poprawę elastyczności i jędrności skóry. W ten sposób wygładza się również zmarszczki, nawet te bardzo głębokie. HIFU nazywane jest liftingiem bez skalpela i najczęściej zabieg ten stosuje się na skórę twarzy, jednak jego wysoką skuteczność obserwuje się również w przypadku dekoltu, brzucha, talii, piersi, pośladków, ramion, ud, czy kolan.

Przed skorzystaniem z zabiegu HIFU warto skonsultować się ze specjalistą. Wśród przeciwwskazań do skorzystania z usługi znajdują się między innymi: choroby nowotworowe, implanty metalowe i elektroniczne, stany zapalne skóry, łuszczyca w miejscu zabiegowym, a także ciąża.